Auta, kiitos!

Mun hiukset on luonnostaan blondit enkä ole värjännyt näitä. Mutta mun hiukset on iha kellertävät. Olen kokeillut hopeashamppootakin mutta ei auta. Niin olisiko teillä vinkkejä miten saan kellerryksen pois hiuksista?
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hopeehampoo ei tartu oikeen hyvin värjäämättömiin hiuksiin :( sun kannattaa kokeilla värjätä ne jollain viileellä sävyllä

Äänestä

Siis onko kellertävyys hiusten oma sävy vai tullut hiuksiin jostain muualta esim. vesijohtovedestä? Jos jälkimmäinen niin metalleja poistava shampoo vois olla kokeilemisen arvoinen juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ELHI kirjoitti:

Mun hiukset on luonnostaan blondit enkä ole värjännyt näitä. Mutta mun hiukset on iha kellertävät. Olen kokeillut hopeashamppootakin mutta ei auta. Niin olisiko teillä vinkkejä miten saan kellerryksen pois hiuksista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu