Islam ja naisviha

Olen muutaman kerran törmännyt valheeseen joka väittää ettei Islam ole sen naisvihamielisempi kuin Kristinusko.MINÄ EN TÄLLAISIA VALHEITA HYVÄKSY!

Islamin kanta naisten ja miesten välisiin suhteisiin on naisten alistaminen miesten alle, Kristinuskon taas molemminpuolinen rakkaus ja kunnioitus osapuolten välillä.

Lisään vielä että islamin eteneminen pysäytettävä euroopassa koska toisin kuin Kristinusko islam on demokratian vastainen.
Lisäksi islam on suvaitsematon uskonto(tosin se on positiivista ettei suvaitse esim,jenkkilästä tulevaa roskaviihdettä).Islamilaisessa maissa vallitsee barbaariset tavat kivitykset,kunniamurhat. Länsimaihin tulevat muslimit pyrkivät hyväksikäyttämään eurooppalaisten suvaitsevaisuutta, samalla käyttäytyvät fasistisesti kantaväestöä kohtaan(Van Goghin murha),pyrkivät tarkoituksenmukaisesti saamaan enemmän maatilaa islamin vallan alle. Kun maahan tulee muslimeja kasvaa myös terrorismin uhka.

Siksi Turkkiaei pidä päästää EU:n jäseneksi, koska se lisää rikollisuutta,terrorismia ja tuo lisää äärimuslimeja eurooppaan. Turkki on merkittävä huumeitten kauttakulkumaa ja turkkilaiset raiskaavat euroopassa kantaväestöön nähden moninkertaisesti.

3

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ranyaa

      >Olen muutaman kerran törmännyt valheeseen joka väittää ettei Islam ole sen naisvihamielisempi kuin Kristinusko.MINÄ EN TÄLLAISIA VALHEITA HYVÄKSY!


      Jotkut (l. muslimit) julkeavat jopa väittää, että islam on naisille kristinuskoa parempi ideologia.
      Enpä ole kertaakaan saanut _selkeitä_ todisteita väitteen tueksi.

    • aye-serene

      > Olen muutaman kerran törmännyt valheeseen joka väittää ettei Islam ole sen naisvihamielisempi kuin Kristinusko.MINÄ EN TÄLLAISIA VALHEITA HYVÄKSY! >

      -Asia taitaa olla näin että jokainen pitää omaa mielipidettään totuuteena, oli sitten kysymyksessä kristinusko tai islam.

      -Kristinuskon varjossa ei kyllä nykyään tuomita naisia kuolemaan. Ja länsimaissa naisilla on vapaus olla oma itsensä. Kukaan mies ei täällä määräile enää suuremmin naisten asioista.
      -Islamin varjossa tuomitaan naisia kuolemaan ja naisten ei suvaita harrastaa seksiä vapaasti kenen kanssa haluaa. Vain miehillä islamissa on tuollainen oikeus.

      /serene

    • tehdä esim suomalaisille jotka ovat kääntyneet muslimeiksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      20
      3365
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      11
      2777
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2404
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1807
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      47
      1485
    6. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1418
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      41
      1371
    8. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      8
      1335
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      52
      1243
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      262
      1115
    Aihe