Lontoon uusi pormestari maltillinen muslimi

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1462514688547?ref=hs-prio-2-1

Aika huvittavaa, että hesari käsittelee uutisen samaan tyyliin kuin "ekaa kertaa nainen", tai "ekaa kertaa musta", ja unohtaa kaiken Euroopan islamisaatiosta. Euroopan ehkä tärkeimmän pääkaupungin tänään (ja historiassa) pormestariksi valittiin muslimi. Euroopassa ei ole muslimisaatiota. Nämä on äärioikeiston vihapropagandaa. Porttiteoriasta en ole varma, mutta toivon lisäkommennteja ja analyysia.
693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lontoossa on kivat moskeijat, niitä vois käydä katsomassa pian.

Äänestä

Ihanaa kehitystä!

Äänestä

Tässä viisi mielenkiintoista faktaa Lontoon uudesta muslimipormestarista:

1) Hän solvasi maltillisia muslimeja "setä-tuomoiksi"

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3572866/Sadiq-Khan-issues-grovelling-apology-video-shows-using-Uncle-Toms-slur-against-moderate-Muslims.html

2) Hänen tukijoihinsa kuuluu merkittäviä antisemitistejä

http://www.thenation.com/article/will-a-nasty-row-over-alleged-anti-semitism-ruin-sadiq-khans-chances-of-becoming-londons-mayor/

3) Hän syytti 7/7-iskuista Britannian politiikkaa (muslimi kun ei ikinä voi olla itse syyllinen mihinkään rikokseen, vaan kaikki on vääräuskoisten syytä)

http://blogs.spectator.co.uk/2016/05/is-it-islamophobic-to-draw-attention-to-sadiq-khans-links-with-extremists/

4) Hän on tehnyt yhteistyötä äärimmäisen rasistisen Nation of Islamin kanssa

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/1467587.stm

5) Hän puolusteli häpeilemättä yhtä 9/11-kaappaajista

http://www.conservativehome.com/localgovernment/2016/04/sadiq-khan-is-still-dodging-questions-on-his-extremist-links.html

Äänestä

Vihervasemmisto tuo maahan islamisteja että Suomessakin muslimiäänet ratkaisevat politiikan.

Puna-armeijaa ei saatu tänne suomalaisia raiskaamaan ja ryöstämään mutta nyt onnistutaan paremmin.

Äänestä

Kävin pari vuotta sitten Lontoossa ja se oli viimeinen kerta. Hotellini alueella sai kantaenglantilaista hakea. Ihan kuin olisi asunut basaarissa.

Kun menen Englantiin tai johonkin muuhun maahan, niin tahdon nähdä ja kokea paikallista kulttuuria, kuulla paikallista kieltä ja tavata paikallisia ihmisiä.

En todellakaan ole kiinnostunut matkustamaan katsomaan mitään sekakulttuuria!

Äänestä
  • Monikultturistien unelma on maailma jossa ei edes kannata matkailla koska kaikkialla on sama ankea mulattimuslimistan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mxxmn kirjoitti:

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1462514688547?ref=hs-prio-2-1

Aika huvittavaa, että hesari käsittelee uutisen samaan tyyliin kuin "ekaa kertaa nainen", tai "ekaa kertaa musta", ja unohtaa kaiken Euroopan islamisaatiosta. Euroopan ehkä tärkeimmän pääkaupungin tänään (ja historiassa) pormestariksi valittiin muslimi. Euroopassa ei ole muslimisaatiota. Nämä on äärioikeiston vihapropagandaa. Porttiteoriasta en ole varma, mutta toivon lisäkommennteja ja analyysia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu