Voimani ovat aika lopussa. Voi miten toivoisin tuon ketjun poistamista ja kadun niissä olevia väkivaltajuttujani, missään niistä en ollut tosissani:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13294155/seurustelemattomuus-este
Tämä on vähän epämääräinen kysymys viestissä kysyttäväksi...
Onko lukemattomien kokemattomuutta esteenä pitävien naisten ja harvoojen sitä ei ollenkaan haittana pitävien naisten lisäksi naisia, jotka pitävät sitä haasteena mutta eivät mahdottomana voitettavaksi, voisivat tavata minut muutaman kerran, tutustua minuun siten kunnolla ja tehdä päätelmän vasta sitten, voisivat ajatella, että tuottaa se kokemattomuuteni vaikeutta, mutta kun antaa minulle aikaa jonkin verran, voin päästä yli siitä?
Väitän edelleen, että suurelta osin se, että sitä kokemattomuutta nykyään niin suurena esteenä pidetään, johtuu sitä, että hektisessä yhteiskunnassa naiset, kuten eivät ehkä miehetkään, eivät jaksa toiseen kunnolla tutustua, vaan hylkäävät automaattisest, jos heti ensi kerralla kun tapaa toisen ei toinen ihan mahtavalta vaikuta?
Toivon tapaamista mieluiten Jyväskylän, toiseksi mieluiten Tampereen, kolmanneksi mieluiten Helsingin seudulla.
[email protected]
Voimat menettänyt Nenoniel kysyy
1
198
Vastaukset 1
Ja voisiko joku nainen "kouluttaa" minua, vaikkei itselleen minua haluaisikaan?
Minulla on vuosien takaa trauma, joka ei ole ohi vieläkään. Se johtuu siitä, että ensi treffieni jälkeen nainen sanoi, ettei enää halua kanssani olla tekemisissä, mikä johtuu kokemattomuudestan. Tuotakin tuskaa joka päivä kannan. Viime unessanikin hän oli mukana, mikä osoittaa kai, että kokemukseni oli aika karsea? Miksei hän voinut sanoa muuten, ettei tavannut minua, siis niin, ettei olisi kertonut sitä, että tuo johtuu kokemattomuudestani?
Mitä minun pitäisi tehdä? Olen aikuinen mies! Miten voisin unohtaa tuon henkilön? Ja jos en voi unohtaa, miten voisin ottaa hänelle sen asian puheeksi, kuinka paljon hänen lausuntonsa aiheuttaa minulle kärsimystä lähes joka päivä yli viiden vuoden jälkeenkin? Aika fanaatikkona voivaan kai pitää, kun olin tuolloin vasta 21-vuotias!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571