Matut ilmeisestti opetettu käyttäytymään?

Ei enää ainuttakan rikosta tms vai onko kenties media kielto? ja kun Mv lehtikin takaaajon kohteena ainut puolueeton media.
30445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Rikoksia tai ei, emme halua suurta muslimivähemmistöä Suomeen kaikkine ongelmineen ja ristiriitoineen!

Äänestä
  • Emme perkele!

    Äänestä

Mietin, että eipä tosiaan ei ole ollut raiskausuutisia, vaikka ilmat ovat lämmenneet ja tytöt kulkee shortseissa. Suomi on pikakotouttaja, hyvä!

Äänestä
  • Suosittelen naisille siveysvöitä ja avaimet Kankkulan kaivoon.

    Äänestä

Veikkaan melkoisen mediasensuurin olevan nyt päällä, siksi varmaan yrittävät vaientaa MV lehden.

Äänestä
  • Tämä on totuus.

    Äänestä

Lehdistö ei enää kerro, poliisikaan ei taida kertoa vaikka olisi mitä tapahtunut. Pyromaaniuutisia ja autokolareita julkaistaan. Ne ovat suomen ykkösuutisia. Paitsi poliitikkojen lausahdukset mahdollisista uusista säästökohteista, siinäpä oikein vuosisadan uutiset.
Suomessahan on aina ollut vahva itsesensuuri, ja kekkonen, joka käski tunareiden tukkia turpansa.

Äänestä
  • kyllä, aiemmin oli uutisissa, että on tapahtunut raiskaus, nyt ei ole kirjoitettu. Tuleehan niitä sitten kun alkaa käräjät ja ne tosiaan sitten viiveellä.

    Äänestä

kehitysmaista tulleet muslimi raiskaajat tulee iskemää nyt kesällä kovaa katotaan miten iltapaska uutisoi pitää varmaan mv lehdestä hakea totuus niinkuin yleensä

Äänestä
  • Voi voi Moskovan Valheet-lehden loppu on koittanut.

    Äänestä

  • PutininValheet-lehti kirjoitti:

    Voi voi Moskovan Valheet-lehden loppu on koittanut.

    Kerroppa nyt... mikä siinä Islamissa niin hienoa on?

    Äänestä

  • Höpö höpö sinä nimim."PutininValheet-lehti"..........MV lehden suosio eikun kiihtyy mitä enemmän siitä kirjoitetaan .......ilmankos valtamediat on jo hädissään.

    Äänestä

  • Olen varautunut, mulla on piikit ja terä "siellä".

    Äänestä

  • suomalaismimmi kirjoitti:

    Olen varautunut, mulla on piikit ja terä "siellä".

    Olen alkanut valmistaa terillä naista suojaavaa siveysyötä.
    Tilauksia ottaan vastaan.
    Tulen miljardäriksi nopeasti...

    Äänestä

Espoossa poliisi on alkanut ajaa hälyille pillit päällä, ne ovat vinkuneet nyt lämpöisinä päivinä aika monta kertaa vuorokaudessa, useammin kuin kuin viime syksynä.

Suomessa poliisi ja valhe-media on sensuroinut tiedot tunkeutujien tekemistä rikoksista hyvin tehokkaasti uudesta vuodesta alkaen. MV-Lehti on lähes ainoa josta vielä löytyy faktoja Suomen tapahtumista mutta heilläkin taitaa olla ongelmia tiedon saannin osalla vaikka lain mukaan suuri osa poliisin työstä on julkista joka poliisin pitäisi tiedottaa ilman pyyntöäkin. Nyt vaikuttaa siltä ettei tietoa saa pyydettäessäkään vaikka laki siihen velvoittaakin.

Näin tämä demokratia rampautuu, hiljaa hivuttamalla, ihmiset sopeutuvat helposti mihin vain kunhan edetään hitaasti. Ei Juutalaistenkaan ihmisoikeuksia WW2:ssa nollattu yhdessä yössä, mutta vähä vähältä he sopeutuivat, samoin sopeutuvat nyt Suomalaiset.

Äänestä
  • Kaikki uutiset raiskauksista tai niiden yrityksistä, mellakoista, ryöstöistä ynnä muista sellaisista ovat loppuneet kuin seinään. Vuoden vaihteen jälkeen kaikki sellainen on Suomessa loppunut? Yksi viisikymppinen mies Espoossa on kuristanut lasta, siinä kaikki uutiskynnyksen ylittäneet rikokset. Todella uskottavaa? Eikö poliisilla ja medialla olisi suorastaan velvollisuus kertoa tapahtumista? Nyt on täydellinen sensuuri päällä.

    Opetusministeri puuhailee pakkosuvaitsevaisuuskasvatusta kouluihin ja lasten harrastustoimintaan. Meno on kuin Neuvostoliitossa. Valtamedia juhlii keskenään Suomen sananvapautta!

    Äänestä


Sensuuri on lyönyt läpi. Ethän ole kuullut uutisista myöskään että rajan yli tulvii jatkuvasti uutta partalasta. N 30.000-50.000 vuodessa. Arveletko että uudet tulokkaat eivät tekisi raiskauksia. ?

Äänestä

Huittisissa oli viikko sitten suurmellakka joka johtui taas ruokararjoilusta, mellakkaan joutui osallistumaan ympäröivien kuntien kaikki poliisivoimat. Pieni otsikko oli uutisissa että poliisi kävi vokissa. Todellisuudessa siellä oli kuin sotatantereella.

Äänestä
  • Ottakaa kuvia, videopätkää, kyllä ne todisteeksi kelpaa jälkipolville, kun sitten joskus kymmenien vuosien päästä selvittelevät tätä sotkua.
    Nythän asiasta puhuminen on kielletty. Tällä hetkellä käydään läpi vasta toisen maailman sodan kiellettyjä julmuuksia. Yleinen ja väärä kuva, että vain ja ainoastaan Hitler olisi joukkoinen tehnyt pahaa, sen lisäksi kaikki muutkin maat teurastivat, tappoivat ja raiskasivat suuria määriä ihmisiä ympäri Eurooppaa.

    Äänestä

Eli kansalaiset itse näkevät mitä maassa tapahtuu, mutta siitä ei kerrota missään. Laaditaan pikaisesti lakia, jolla voidaan valvoa nettiliikennettäkin, joten pian on keskinäinenkin varoittelu ja tapahtumien ilmoittaminen kiellettyä. No, kansalaiset ovat tunnetusti kekseliäitä, jonkunlainen puskaradio toimii aina.

Äänestä
  • Ennenkaikkea kaikki kääntyy itseän vastaan. Huhut leviävät ja kukaan ei korjaa vääriä huhuja. Kaikki missä ei lue kansallisuutta niin on automaattisesti matun tekemää. Sääliksi käy. Mutta suvakeille ei ole luotu sellaista älykkyyttä joka käsittelisi asioita loogisesti.

    Äänestä

  • ja sanotaanko rehellisesti

    Äänestä


Matuista ei saa uutisoida sitäkään että ongelmia ei ole ollut. Vain positiivisia tapahtumia saa kirjoittaa ja kun niitäkään ei ole niin ei sitten kirjoiteta mitään.

Äänestä

Olisko tässä kaikessa nyt kyse siitä että saksalainen valtaeliitti pelkää kuollakseen äärioikeiston nousua? Sen häpeällinen historia on niin lähellä ja heti pinnan alla kuitenkin. Ovat määränneet tämän yhteiseurooppalaisen suvaitsevaisuuskulttuurin ja mediasensuurin toimimaan sen hyväksi niin että mitään negatiivista ei saa kertoa näistä "pakolaisista". Suomessa kokoomuksen pintaeliitti Stubbin johdolla toimii Merkelin ohjeiden mukaisesti. Vihervasemmistolaiset hölmöt tietenkin halaavat koko maailmaa ja ovat syli avoinna vastaanottamassa kaikki maahan pyrkijät.

Nämä muslimivalloittajat käyttävät häikäilemättä hyväkseen tätä eurooppalaista traumaa ja tunkeutuvat maanosaamme yhä härskimmin. Pikkuhiljaa ja kuin huomaamatta olemme luopuneet omista periaatteistamme ja arvoistamme ja suvaitsevaisuuden uskonnon nimissä olemme luovuttaneet vallan äärimmäisen suvaitsemattomalle Islamin uskonnolle joka kyllä häikäilemättömästi alistaa meidät vääräuskoiset eurooppalaiset valtansa alle.

Lopputuloksena on äärikoikeston nousu vastustamaan islamisaatiota. Näinkö meille täällä aina käy, käy, käy, käy......

Äänestä
  • Meille ei käy, koska emme suostu ! Emme suostu!

    Äänestä

Koko viime ja tämä viikko on matut tehneet rikoksia normaaliin tahtiin. Valtamediassa mainitaan " nuori mieshenkilö" mm helsingin tuhopoltot, melkakat, selkäänpuukotukset kadulla yms..

Äänestä

Ennen MV lehti vahti oikeudenkäytejä ja julkaisi Muhammedien ja Ahmedien tekemät rikokset. Nyt MV lehtikin on luovuttanut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Oppi kirjoitti:

Ei enää ainuttakan rikosta tms vai onko kenties media kielto? ja kun Mv lehtikin takaaajon kohteena ainut puolueeton media.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu