olen syönyt Yasmin-pillereitä kaksi vuotta. Ensimmäisten 1,5 vuoden aikana ei ole ollut iho-ongelmia, mutta nyt yhtäkkiä naama kukkii varsinkin leuan alueelta. Miksi näitä finnejä on alkanut ilmaantua vasta 1,5 vuoden käytön jälkeen eikä heti käytön alussa?
Tällaisia kokemuksia kenelläkään?
Mira
4706
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
voihan ne tulla jostain muustakin?
Mulla on vähän samanlaisia kokemuksia. Syön kans yasmineja, taitaa kans olla just 1,5 v täynnä. Mulla on kans menny naaman iho ihan kummalliseks, näppyjä tulee kyllä tavallista enemmän. Mutta mä epäilen että mun kohdalla se johtuu vaan tästä talvi-ilmasta, mulle tulee aina talvella iho-oireita.... kesällä sitten taas ei ole mitään. Mä kyllä epäilen kans ettei toi välttämättä johdu pillereistä.
Moikka!!
Mulla vaihtuu juuri näinä päivinä Diane nova Yasmineihin kun dianet eivät sopineet mulle..
Lääkäri totesi minulle että akneen yasminit auttavat yhtälailla kuin dianet ja yasminit on vähempi hormoonisia.. En tiiä voiko liittyä tuohon mitenkään...Itse odottelen tässä miten oma iho reagoi pillereiden muutokseen ;)
Finnejä voi tulla väärästä ruokavaliosta sekä stressistäkin!!!!!
Minulla Yasminit käytössä vasta vähän aikaa, eka liuska, mutta jo muutamassa päivässä hävisivät, jättifinnit, joita tuli jatkuvasti minareilla. Oli pakko vaihtaa, sillä menkatkin sekaisin.