"Nyt, uskottele itsellesi että feministien ajama, naisten näkeminen enkeleinä, joita ei saa vetää vastuuseen teoistaan ja joilla on oltava täydellinen syytesuoja kaikesta, pelastaa maailman:"
http://fundamentti.blogspot.fi/2016/05/modernien-naisten-tuleva-jarkyttava.html
http://fundamentti.blogspot.fi/2016/05/modernien-naisten-tuleva-jarkyttava.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Juuri tuollaisia ne feministit aina on.
Koko feminismin pointti on, että naisetkin ovat ihmisiä. Ihmiset tekevät virheitä ja tahallistakin pahaa. En käsitä mistä tämä harhaluulosi feminismistä on saanut alkunsa?
Feminismi on samanlainen vihaliike kuin fasismi, islamismi ja natsismi.
Koko feminismi on muuttunut aika paljon matkan varella ja varsinkin viime vuosina jos et sitä tiennyt nykyään se on vaan sekavien akkojen räyhä jengejä toista tosiaan oli ennen.
Tässä feminisminainen femnisteilemässä https://www.youtube.com/watch?v=oFrZsGbO6N0
Eikä ole.
Kyllä se vaan on nykyään ihan samanlainen vihaliike maailma katos muuttu ja feministeistäkin tuli vihajengiläisiä katso vaikka tuo youtube viedo kun et usko.
Onhan se. Alussa, noin 50v sitten, feminismillä ja femisnisteillä saattoi ollakin joitain hyviä ja kannatettavia ajatuksia. Sen ajan feminismillä ei ole enää mitään tekemistä nykypäivän feminismin kanssa.
Kaikkia mainittuja ismejä yhdistää yhden ryhmän ylivertaisina pitäminen ja muiden alistaminen. Onneksi nykyään ihmiset yhä enenevässä määrin näkevät feministien vihan läpi ja feminismin kannatus on historiallisissa pohjalukemissa monissa maissa. Osa tietysti on sokeita ja läpeensä pahoja, joten kannattajiakin tietysti on. Muistetaan että natsitkin pääsivät valtaan demokraattisin keinoin...
Kyllä on. Jos haluaa puhtaan tasa-arvoa ja sukupuolten välistä yhteiseloa ajavaa liikettä, niin pitäisi perustaa kokonaan uusi puhtaalta pöydältä.
Sanokaa naisille että kylmäverisen kidutustappamisen on loputtava!
Mikäs sille mitään voi kun naiset on sellasii.