tuntuu ettei tuu mitään muuta ku pelkkää haukkumista ja saarnaamista käytöksestä. sain kuulla pelkkää paskaa koko aika
oon yksin vanhempiani vastaan
1
131
Vastaukset
Hei.
Ikävä tilanne, kun tuntuu, ettei perheen kanssa suju. Uskon, että myös vanhempasi kärsivät asiasta. Minkä ikäinen olet? Ilmeisesti asut vanhempiesi kanssa. Monissa kodeissa on sellainen vaihe, jolloin nuori aikuistuva ja vanhemmat eivät oikein pärjää keskenään, kaikki voivat huonosti ja potevat... Mutta se vaihe menee ohi, kuten kaikki vaiheet menevät. Sellaista elämä on. Toki on hyvä, jos te saatte keskusteltua asioista ja tulehtunesta elämäntilanteesta ja löydätte yhteisymmärryksen. Sitä kannattaa yrittää. Alkaako ne riidat ja syytökset aina samasta tai samankaltaisista asioista? Usein niin on. Auttaa, jos saa tehtyä sopimuksia ja pystyy pitämään niistä kiinni.
Kaikkea hyvää,
Pirkko-pappi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648