Oletko tutustunut Fb:ssä turkkilaiseen mieheen ?

Mariah2

Tämä on varoitus naisille, jotka ovat tutustuneet Fb:n kautta turkkilaiseen kurdi mieheen ja käyvät keskustelua messengerissä ja skypessä tämän kanssa.
Itse tutustuin noin vuosi sitten turkin kurdimieheen facessa. Aluksi tyyppi vaikutti olevan ihan ok, mutta monien mutkien jälkeen lopetin kontaktin, koska olin vakuuttunut ettei tyyppi ole joko ihan terve tai sitten haluaa vain päästä suomeen. Lopetin keskustelun moneen otteeseen ja blokkasin koko tyypin, mutta aina otti uudelleen yhteyttä jonkun muun profiilin kautta. Koskaan ei ollut vailla rahaa, väitti vain etsivänsä `real womania`ja olevansa todella syvästi uskonnollinen.
Ja huom. en ole todellakaan mikään sinisilmäinen blondi joka etsiskelee ulkomaalaista miestä :/
Tyyppi käyttää sukunimeä Gibson tai Gibsoon. Ja hänessä on todellakin jotain pahasti pielessä. Onko joku muu ollut saman tyypin kanssa tekemisissä ?

4

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • entajuasunlogiikkaa

      Et ole typerä blondi joka etsii ulkomaalaista miestä mutta silti vaihdoit hänen kanssaan viestejä. Mikäs logiikka tuossa on? Jos joku jota et tunne laittaa kaveripyynnön niin itse ihan kylmästi hylkään pyynnön. Ihmettelen myös suuresti, miten naiset saa joltain ulkomaalaisilta yhteydenottoja facebookin kautta. Minkälaiset yksityisasetukset teillä on vai onko niitä lainkaan?
      Itse lähtökohtaisesti oletan, että ulkomaalaiset miehet ja varmasti myös naisetkin etsii sitä sinäsilmäistä typerystä jonka siivellä he pääsevät elämään mukavaa elämää suomessa. Vai luulitko itse muka jotain muuta?

    • Yksityisyysasetukset ovat kunnossa, kiitos vaan opastuksesta. Ja lisäyksenä vaan, että minulla on useita ulkomaalaisia fb- kavereita, sekä miehiä että naisia ja todellakin vain kavereita. Tämä on ihan hyvä tapa practise in english, jos ymmärrät mitä tarkoitan ;)
      Halusin vain varoittaa muita naisia, koska kyseessä on oikeasti häiriintynyt tyyppi ja varsinkin kokemattomimmilta naisilta saa varmaan pakan sekaisin.

      • ei_koskaan_turkkiin

        Tuskin viestisi tavoittaa niitä kymmeniä tuhansia suominaisia, jotka menevät helppoon. Hyvä yritys kuitenkin.


    • näinluullenminä

      Mariah2
      On minullekin kirjoitanut sentyypinen mies, muistan hyvin nimellä Gibson ja laitoin esto sille. Ihan normaali kuin face kavereitä on ulkomaalaisia ja itse kirjoitaan vuosia jonkun tyypien kanssa ja ihan kiva joskus rupatella muistakin kuin suomen asioista.Aina saa laittaa esto kuin enä ei jaksa tai jotain epämääräistä huomat toisessa. Olen itsekin ulkomaalainen ja kiva kuin muitakin kavereita kuin suomalaisia. Ei aina jaksaa säästä ja kalastuksesta puhua ja ei nyt kaikki turkkilaiset ja muut tummaihoiset halua suomen muuta kuin kaverilistalla ovat, ei see aina sitä tarkoittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      141
      3183
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3002
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1443
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1187
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1057
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1007
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      817
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      793
    Aihe