Entinen sinkkupalstalainen, moi vaan. Onneksi tein elämällä muutakin kuin ruokin trolleja. Palstalla ennustettiin ettei pitkään kestä, mutta kohta vuosi täynnä :) Kumppaninikin ehti olla sinkku 10v. ajan ennen kuin löydettiin toisemme.
En pysty antamaan palstasinkuille muita vinkkejä, kuin pitää silmät avoimina ja tavata uusia ihmisiä. Ja välittämällä edes vähän mitä se toinen osapuoli toivoo eikä vain esittää omia vaatimuslistoja. Loppu on tuuria.
Seurustelen vieläkin
11
246
Vastaukset 11
- vitunhyväidea
". Ja välittämällä edes vähän mitä se toinen osapuoli toivoo eikä vain esittää omia vaatimuslistoja. "
Eli ota läski yh joka toivoo liikunnallista lapsetonta normaalivartaloista miestä kuten allekirjoittanut?
Omista "vaatimuksistaan" luopuminen toista miellyttääkseen ja riman laskeminen maan alle ei valitettavasti tuota muuta kuin sen että saa tosiaan suhteen, paskan sellaisen.- löysinjipii
Tuollaiset naisetko sinua lähestyvät vai ovatko he ainoat jotka vastaavat sinun aloitteisiin? Jos ensimmäistä, niin saisit jonkun kiinnostavamman lähestymällä itse.
:) Iso peukku teille.
Tosin netissä olleena sen verran skeptinen suattaapi olla, että pieni epäily viestin aitoudesta köllii jossain aivojen uumenissa.
Lottoamistahan tuo parisuhteen löytyminen aika pitkälti on.Naisen kirjoittama...
"Kumppani ehti olla sinkkuna 10v" - JEP! Kirjoittaja on nainen...
Nyt, teeppä sama miehen kuvakulmasta... No luck here...- löysinjipii
Kyllä olen nainen, pian 30 ja ensimmäistä kertaa suhteessa. Mutta mieskin on ollut sinkku suurimman osan aikuisiästään. Ei aiempi suhdehistoria tai sen puute ole mikään ongelma jos löytää oikean ihmisen.
Montaa naista olet lähestynyt tai kysynyt treffeille? löysinjipii kirjoitti:
Kyllä olen nainen, pian 30 ja ensimmäistä kertaa suhteessa. Mutta mieskin on ollut sinkku suurimman osan aikuisiästään. Ei aiempi suhdehistoria tai sen puute ole mikään ongelma jos löytää oikean ihmisen.
Montaa naista olet lähestynyt tai kysynyt treffeille?Viimeisten vuosien aikana en yhtään...
Joskus mopopoikaisen iässä, ja juuri ennen autokortin saamista toinen...
That's it...- PitäisköIhmetellä
löysinjipii kirjoitti:
Kyllä olen nainen, pian 30 ja ensimmäistä kertaa suhteessa. Mutta mieskin on ollut sinkku suurimman osan aikuisiästään. Ei aiempi suhdehistoria tai sen puute ole mikään ongelma jos löytää oikean ihmisen.
Montaa naista olet lähestynyt tai kysynyt treffeille?Jee taas yks ainstain ihmettelee muka seuran löytämistä. Nainen löytää aina miehen halutessaan. Otsakkeen ei tarvi mikään ihme innovaatio silloin olla mutta jos kyseessä olisi sinkut palstalainen ruma mies niin a. joko hän on äkkirikastunut b. hakenut jonkun mulatti ämmän ulkomailta suomeen helpon elämän toivossa tai c. löytänyt sokean mutta silti järjissään olevan naisen. Muita mahkuja ei sinkut palstan meillä rumilla ole tavalliseen parisuhteeseen.
PitäisköIhmetellä kirjoitti:
Jee taas yks ainstain ihmettelee muka seuran löytämistä. Nainen löytää aina miehen halutessaan. Otsakkeen ei tarvi mikään ihme innovaatio silloin olla mutta jos kyseessä olisi sinkut palstalainen ruma mies niin a. joko hän on äkkirikastunut b. hakenut jonkun mulatti ämmän ulkomailta suomeen helpon elämän toivossa tai c. löytänyt sokean mutta silti järjissään olevan naisen. Muita mahkuja ei sinkut palstan meillä rumilla ole tavalliseen parisuhteeseen.
Tämähän on tavallista... Eikö?
- Yayyyyy
Ätmilegendan mukaan olet nyt kunnollinen, yhteisvastuullinen ja muutenkin täysivaltainen ihmis(nais) kunnan jäsen! Pelastit yhden elämän ja evolvoit ätmistä ketmin!
Kolminkertainen hurraahuuto ja onnea!- voiollavaikkamitä
Mistäs sinä sitä tiedät millainen nussija panomestari, karusellimestari tai jännämies on kyseessä? Mies on ilmoittanut vain omien sanojensa mukaan ettei ole seurustellut 10 vuoteen.
- OnneaSankarille
voiollavaikkamitä kirjoitti:
Mistäs sinä sitä tiedät millainen nussija panomestari, karusellimestari tai jännämies on kyseessä? Mies on ilmoittanut vain omien sanojensa mukaan ettei ole seurustellut 10 vuoteen.
Olen optimisti :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471013
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha112950Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63748PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49547- 42519
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33491- 63463
- 22417
- 13401
Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt157375