Löytyykö jostain Euroviisujen 2016 yleisöäänien osuudet maittain?
Euroviisujen yleisöäänitulokset maittain, mistä?
KiinnostavaaKatsoa
876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Poliittisen kisan virallisia tuloksia on turha etsiä.
http://www.iltalehti.fi/viihde/201605150013822_vi.shtml
Täällä ne on, oma suosikkini oli Ruotsi, tuli 5s sija.
Toivoisin noissa skapoissa musiikkia pääosaan nyt siellä on kaikkea muuta niin paljon että kaikki kuulostaa samalta, Ruotsi erottui siksi,
tarttuva rytmi eikä niin iso huutokuoro.
Eihän tuolta löydy kuin yleisöäänien kaikkien maiden yhteispisteet. Mistä löytyy jokaisen Euroviisumaan antamat pistemäärät Ukrainalle, Venäjälle, Australialle jne. Mielenkiintoista dataa miten yleisöäänet jakautuivat maittain. Merkillistä jos tuota tulostietoa ei löydy.
Moicca, hurrilepakko.
"Jos suomalaistuomaristo olisi päättänyt Euroviisujen kärkikymmeniköstä olisi lista näyttänyt tältä:
Ruotsi, 12"
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016051521564561_vi.shtml
Onko mukavaa nostella YLEVEROTUKIA?
Nyt kysyttiinkin Suomen puhelinäänten jakautumista sekä vastaavaa muilta Euroviisumailta.
Tällaiset kusipäät, pellet antavat muka Suomen "juryn" pisteet.
Haistakaa pitkä paska !
Suomen Euroviisu-tuomaristoon kuuluivat musiikkituottaja-säveltäjä Jurek Reunamäki, sanoittaja Heimo Hatakka, radiojuontaja-tuottaja Hanna Kinnunen, tuottaja-säveltäjä-artisti Jori Sjöroos ja laulaja-lauluntekijä Jannika Wirtanen (artistinimeltään JannikaB).
Suomen tuomarit täysin eri mieltä kuin suomalaiset katsojat.
Ero suomalaisten yleisöäänien ja suomalaistuomariston antamien äänten välillä oli huima. Kärkikymmenikköön päässeistä maista tuomaristo oli yleisön kanssa yhtä mieltä vain neljästä maasta: Ranskasta, Itävallasta, Australiasta ja Ruotsista. Yleisön suosikki ja koko kilpalun voittanut Ukraina ei saanut suolamaistuomaristolta pisteen pistettä.
No on monta säveltäjä-sanoittaja-erinoimainen-kaikkitietävä-lauluntekijä-studiotuottaja-uudenluoja-erinomainen-artisti henkilöä hienossa raadissa.
Epäilemättä heistä maailma kuule, jos ei tänään niin jo huomenna.