Enää muutama prosentti luottaa MV-lehden uutisointiin. Hekin ovat kaikkein heikoiten koulutettuja. Hyvä Suomalaiset.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016051821584540_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016051821584540_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ullatus!
Iltasanomien ja iltalehden uutisointia mvlehdestä voi pitää yhtä luotettavana kuin rikkinäinen kortsu.
Totuuksia iltalehdestä ja konkurssikypsästä ilta-sanomista
https://www.facebook.com/Iltalehti-ja-uskottavuus-1652101755072851/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/Helsingin-Sanomat-973661466012809/
Ei uskota.
Valtamedian ongelma on se, että se EI kirjoita ja julkaise asioita jotka tapahtuvat. Tiedon pimittäminen on puolueellisuutta. Uutisartikkeli pitäisi olla neutraali eikä kantaa ottava.
Esimerkki; näyttelijä Jude Law kävin Calaisissa turvapaikanhakijoiden leirissä antamassa tukeaan turvapaikanhakijoille ja osoittamassa olevansa heidän puolellaan. Valtamedia uutisoi asian näyttävästi. Mitä jätettiin kertomatta? Se, että turvapaikanhakijat RYÖSTIVÄT KUVAUSRYHMÄN JA KÄVIVÄT PÄÄLLE, NIIN ETTÄ JUDE LAWN RYHMINEEN PITI PAETA BUSSIIN TURVAAN JA HÄIPYÄ PAIKALTA.
MV-lehti kertoi koko tarinan.
Suvakkien käyttämät trollikeinot: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14289209/suvakkien-kayttamat-trollikeinot#comment-84673800
Jos valtamedia olisi journalistinen niin kukaan ei olisi noteerannut MV:tä.
Valehdella voi myös hiljaisuudella ja keskustelun tukahduttaminen kuuluu Kiinaan ja Venäjälle, ei Suomeen.