Hauska Sioille helmiä -sarjakuva

- Kuulin, että olet anonut pyhimykseksi julistamista Mihin ihmeessä se voisi perustua?

- Päästin erään naisen, jolla oli vain yksi ostos, edelleni kaupan kassajonossa.

- Hetkinen, olin paikalla silloin. Sinähän sanoit tehneesi sen, koska hän oli kuuma pakkaus ja toivoit, että hän puhuisi sinulle.

- Ota vähän rahaa kolehtihaavista

- Pyhimykset eivät lahjo.
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minun on pakko harjoittaa uskontoani yksin kotonani juuri sen takia, että seuroissa on aina hotteja nuoria naisia tai reheviä, iloisia rouvia ja saan aina syntisiä ajatuksia kun näen sellaisia. Alan ajatella kahvia kun näen näitä naisia. Oikein kuumaa ja hyvälle tuoksuva, kiihoittavan aromikasta kahvia.

Se on synti. Saan rytmihäiriöitä kahvista, eli koska Jumala rankaisee minua kahvista, täytyy kahvin olla minulle synti. Siksi minun on vältettävä näitä naisia ja seuroja ja keitettävä yrttiteetä, josta en edes pidä.

Äänestä
  • ota pikkainen kahvi ja juo puoliksi. Edes hirmaantuva hahu, ei voi sinua tästä syyttää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hjkhps kirjoitti:

- Kuulin, että olet anonut pyhimykseksi julistamista Mihin ihmeessä se voisi perustua?

- Päästin erään naisen, jolla oli vain yksi ostos, edelleni kaupan kassajonossa.

- Hetkinen, olin paikalla silloin. Sinähän sanoit tehneesi sen, koska hän oli kuuma pakkaus ja toivoit, että hän puhuisi sinulle.

- Ota vähän rahaa kolehtihaavista

- Pyhimykset eivät lahjo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu