Ylöjärven mitättömyyksistä elokuva

Uskomattoman mitättömistä tyypeistä tehdään nykyään elokuvia. Niin kuin nyt vaikkapa näistä Ylöjärven ex-punkrokkareista.
152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No mikä ettei. 70-luvulla iski hyvin , samoin 80-luvulla...jopa hieman 90-luvulla. nykyään ei pure enää. Mutta onhan se aika pitkä ajanjakso kun vieläkin esiintyvät.
Sustako se elokuva pitäisi tehdä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi.on.valju.maa kirjoitti:

Uskomattoman mitättömistä tyypeistä tehdään nykyään elokuvia. Niin kuin nyt vaikkapa näistä Ylöjärven ex-punkrokkareista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu