Rahat takaisin?

Apuaaaa

Hei, kävin ottamassa pari päivää sitten ripsienpidennykset. Nyt kummatkin silmät aivan turvonneet , näennäisesti allerginenreaktio.. Maksoin kyseisistä ripsistä lähemmäs 100e ja joudun ehkä ottamaan nämä pois, se selviää lääkärikäynnin jälkeen. Mutta kysymys kuuluu, onko minulla oikeus saada rahani takaisin ripsistä, vaikka kyseinen kauneushoitola ei olekkaan vastuussa miten kehoni ripsiin reagoi ? Harmittaa vaan ihan hirveesti... Kiitos jo etukäteen !

5

438

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samankokenut

      Sama homma kävi. Silmät melkein muurautu umpeen. Lisäksi lääkäri kehotti menemään ammattilaiselle poistattamaan ripset ettei tulehdus edisty.
      Tuli kalliit ripset.
      Ja ei, sinulla ei ole oikeutta mihinkään.

      • Apuaaaa

        No voihan.. Joo tää on tosi ikävää, mullakin toinen silmä ku limppu ja armoton kutina.. Allergialääkettä kokeilin ottaa, muttei ota auttaakseen. Löytyyköhän tähän jotain ensiapua ?


    • Tohtori.allergia

      Niin kyllähän se allergian ilmeneminen ei ole millään tavalla ripsien laittajasta kiinni. Kyllä vastuu on täysin ripsien pidennyttäjällä. Kannattaa käydä allergiatestissä ennen kuin antaa pidentää ripsiä, värjätä hiuksia ja käyttää naamarasvoja!

    • jokainenvastaaitse

      Tekijä ei voi olla allergiastasi vastuussa.

    • dios

      Kannattaa olla tarkka minne menee,mä olen ollut aika monessa,yksi oli huijari,ei ollut paikalla kun menin ,sainonneksi rahat takaisin ,se oli kuponkitatrjous.Nyt olin taas ,tekijä oli suomalainen,aika koppava ja ylimielinen,ku en ollut niin nuori kuin hän,en mene toiste,tämä oli Hki keskusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3129
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2487
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2126
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2035
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1574
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1540
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1243
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1158
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1073
    Aihe