Sinulle, rakkaani ja valoni

Liikaarakastava

Hei, rakkaani.

En vieläkään käsitä, miksi jätit minut itse keksimiesi ongelmien takia. Olisimme ennemmin voineet puhua ne läpi, ennemmin kuin mitä teit minulle, eli jätit kuin nallin kalliolle etkä vuodattanut kyyneltäkään minun vuokseni. En saa varmaan koskaan tietää, jätitkö minut oikeasti kertomistasi syistä, kyllästyitkö minuun vai ihastuitko kenties toiseen mieheen selkäni takana. Tässä tapauksessa onkin ehkä parempi, että elän valheessa ja uskottelen itselleni, että puhuit totta, olivat sitten syysi oikeita tai eivät.

Rakastan sinua loppuelämäni siitä huolimatta, että teit sydämeeni syvät haavat. Aika kuluu, minäkin nousen tunteiden syvästä suosta ja molemmat löydämme varmaan tulevaisuudessa uudet kumppanit, mutta se ei tarkoita että unohdan sinut koskaan.

T. Mies, jolla sydän ja sielu miljoonina palasina

4

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saatanarvata

      Kuka olet?

    • Mielessäusein

      Vaikuttipa pelottavan "tutusti" kirjoitetulta. Voisi olla täysin minulle kirjoitettu. Siinä tapauksessa sinun ei tarvitse kuin laittaa ehdotusta näkemisestä. Olisin ihan heti valmis, sillä haluan pitää sinut elämässäni. Olet liian merkityksellinen yhteyden katkeamiseen. Aloitteen pitää kuitenkin tulla sinulta.

    • ikäväedelleen

      Minä mietin usein miestä joka jäi menneisyyteen. Luottamus petti ja teki syviä haavoja, joita todellakin itkin. Mies teki minuun suuren vaikutuksen, enkä tiennyt sellaista olevankaan, oli se sitten totta tai tarua. Vuosi sitten oli asiat toisin ja olin tuolloin jo varovaisen onnellinen.
      Vaikka mietin häntä vieläkin usein ja edelleen sattuu, toivon hänelle hyvää, hän on sen ansainnut.
      Rakastuin ja silti menetin,
      enkä voi vieläkään hymyillen miettiä niitä hyviä hetkiä.
      Joku päivä onnistun kyllä, joku päivä.

    • trollitrollitrolli

      ap on nainen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      172
      2631
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      161
      2422
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2057
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      55
      2023
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1709
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1414
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      197
      1335
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      217
      1088
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1074
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      350
      1007
    Aihe