Tämä voi tuntua jostakin jo saituudelta mutta onko noihin polkupyöränpumppuihin olemassa irrallaan myytävänä sitä tiivistekumia joka tulee venttiiliä vasten. Varastossa oli jo yhdeksän pumppua joissa kaikissa kyseinen kumi kulunut. Lapsia on paljon ja pyöriä joten sisäkumin vaihto johonkin eri venttiilityyppiin ei kiinnosta. Jotenkin tuntuu järjettömältä ostaa aina uusi pumppu. Ja venttiili siis Dunlop ja vielä että pyöräliikkeessä ei ollut kumeja.
Polkupyöränpumpun venttiilikumi
Lastenäiti
2
664
Vastaukset
- t.i.mies
Taitaa olla itse tehtävän korjauksen paikka. Kumia löytyy vanhoista renkaista, kengänpohjista tms. Sitä saa jopa kaupasta, jos ei muualta löydy.
Tarvittava palahan on noin 12mm halkaisijaltaan, pyöreä ja sen paksuus on noin 7mm. Keskelle sitä tehdään 4mm reikä. Vaihto vie aikaa melkein minuutin ja ei kun pumppaamaan. Laadukkaimpiin pumppuihin myydään korjaussarjoja joissa on uudet tiivisteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu126911Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli36836Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47819Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50711Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143704- 54701
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e30676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187660Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42646Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136645