Pahoittelumme sillä hinnat laskevat !

pahoittelen.taphtunutta

6

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitähän_seuraavaksi

      Taitaa olla Haansilla denial -vaihe päällä, kun on lehdet täyttyneet nousu-uutisista. Pereinteisestä poiketen rakentamisala ei laahaa perässä, vaan näyttääkin tällä kertaa olevan talouskasvun veturina. Tekee varmaan tilanteesta entistä kiusallisemman "alan asiantuntijalle".

    • Jeesmies2

      Kyllä saan. Ostin kaksioni vuonna 2005 kalliosta 110 000 €:lla. Nyt naapuriasunto myytiin 220 000 €:lla. Minä saan tilastollisesti todennäköisemmin rahani takaisin voittojen kera, kuin että aloittaja elää suomalaisena miehenä yli 68-vuotiaaksi.

    • Jhfhjbtybg

      Pahoittelen. Tarkoitukseni ei ole saada talostani rahoja takaisin. Tarkoitukseni on asua siinä. Tosin tällä hetkellä talon arvo on 170% itse maksamastani hinnasta... Eikä ole mitään syytä myydä.

      • Mistä tiedät sen talosi oikean arvon? Todellinen markkina-arvo kun selviää vain ja ainostaan kauppakirjasta.


      • future_is_here
        Välittäjä_LKV kirjoitti:

        Mistä tiedät sen talosi oikean arvon? Todellinen markkina-arvo kun selviää vain ja ainostaan kauppakirjasta.

        Onhan täällä järkeviäkin välittäjiä. Toisin kuin pundit, the rat jne. joilla näyttää hintataso sokaisseen silmät ja järjen.


      • sdghsdfgsgdgsdfs
        Välittäjä_LKV kirjoitti:

        Mistä tiedät sen talosi oikean arvon? Todellinen markkina-arvo kun selviää vain ja ainostaan kauppakirjasta.

        Jos asiakkaasi kysyy asuntonsa hinta-arviota, vastaat siis jotenkin näin:
        "Nooo, se nyt voi olla viiskyt tonnii... tai sit ehkä 200 tonnii, ei sitä koskaan tiiä..."
        Olet todellinen ammattilainen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      120
      1175
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      82
      719
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      665
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      89
      663
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      604
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      27
      537
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      110
      487
    Aihe