172-senttinen mies lyhyt?
172 cm, lyhyt mies?
16
1642
Vastaukset
- 152
Etsit missia !
- pätkistä
On lyhyt sinulle jos asia mietityttää.
- våoljsvofdj
pituudella ei ole mitään väliä, jos kemiat toimii. Jos ei toimi, niin ei auta ulkoiset asiat, ulkonäkö, pituus, raha, asema..ainakaan mulle.
- ookoomitta
Eihän tuo mikään lyhyt ole, tosin ei pitkäkään mutta sopiva! Olen itse 172 cm nainen ja aviossa 172-senttisen kanssa. Okei, korkkareilla olen häntä pidempi mutta olen juhlallisuuksissa käyttänyt:) Ennen miestänikin usein seurustelin 170-178 senttisten kanssa, erikoinen ilmiö, mutta vaikka olen itse pitkä naiseksi, en ole koskaan tapaillut 185 senttisiä miehiä. Tiedän pareja joissa nainen on 155 cm ja mies 190 cm!
- kjökjj
On lyhyt mies. Selväähän se, ei voi mitenkään sanoa pitkäksi tai edes keskimittaiseksi. Harvinaisen lyhyt ei vielä kuitenkaan. Tätä on kysytty ennenkin monesti, ei ne vastaukset siitä muutu. ;)
Omasta mielestäni lyhyt! Suosin yli 180cm...
- 170cmnainen
Just sopiva!
- tyytyväinenpisin
pääasia, että minä olen pitkä 152cm.
- 21211212
Lyhyt, koska itse naisena olisin pitempi.
Mutta eipähän tuo haittaa jos muuten olisi mukava tapaus. - neitiabc
On se aika, mutta mitäs sillä on väliä. Itse olen 170-senttinen nainen ja seurustellut 169-senttisen ja 175-senttisen kanssa. Ja toisaalta sitten taas 190-senttisen. Minulle on kyllä merkitystä miehen ruumiinrakenteella, paljonkin, mutta pituus ei siihen niin vaikuta.
- jooosefiiiiina
on lyhyt. Mieluummin vähintään 185cm.
- eihaittaaeikinosta
Tjaa ei ole ikinä itseäni kukaan lyhyeks haukkunna vaik olen jotain 168 -170 cm kyl vientii riittäs varmaan vieläki naisilta(jos en vaan nauttisi yksinolosta) se on vaan et täytyy tyytyy sit sit vähä jäävimpään eukkoon pulskaan tai honkkeliin muodottomaan luuviuluun suoraan sanottuna rupukopeloon.Vaan enpä totta tosiaan niin ukonäköö tsiigaa mikä kuulostaa näin taiteilian silmää hivelevältä kannatlta tekopyhältä paskan jauhannalta.Mutta sanon että myös naisella jolle kelpaa vain pitkä mies on hänelläkin huono minäkuva sekä itsetunto.Miehen pituus tuonee naiselle jonkinlaista turvallisuuden tunnetta vaikka todellisuudessa jos joku joe pescin mittainen ärhähäkkä terrieri kävisi kimppuun luultavasti tämä pitkä mies luikkisi häntä koipien välissä karkuun.Iäkkäämmät naiset ovat myös varmaan kasvaneet ulos tuosta aatteesta pitää olla isompi mies tyyliin,luultavasti jo omia lapsia ja poikiakin niin ymmärtää miestäkin paremmin että mitä ajatteleeko ne vaan pituutta ja sen pituutta.(joka on muuten yleensä lyhyellä miehellä keskivertoa pitempi)Mutta se pitää paikkaansa että joudut ehkä tyytymään enemmän keskinkertaiseen naiseen tai iäkkäämpää onhan niitä hyvin säilyneitä nelikymppisiä naisia jotka pitää huolta itsestään eikä visko vaan verbereitä päälle hiukset poninhännälle ja kapista rakkia kusettaan.Itseäni näin henk koht ei haittaa vaikka nainen olisi pidempikin kuin itse se olisi jopa ihailtavaa vaan naisita se on suurinmassa osin prosentuaalisesti hävettävää.Maasta se pienikin ponnistaa tisseihin kiinni jos onnistaa faijani on juuri muuten tuon 172 cm vaikka nykyruokavaliolla tosin en syönyt kasvu iässä mitään jäin siltikkin isääni jopa lyhyemmäksi,mutta omasta mielestä lyhyeksi voi sanoa vasta jos on alle 160senttiä mies ja naisessa alle 150 senttiä, vaan eipä se haittas itseään vaikka nainen olis midgettikin. :)
- 1111999
Senttimetrien kanssa on hauska olla suhteessa. Mittanauhaa voi venytellä aikansa kuluksi.
Taitaa olla lyhyiden miesten kannalta hieman valitettava tosiasia, että monet pitävät kaikkia keskimittaa lyhyempiä miehiä lyhyinä. Ja Suomessa se miesten keskipituus taitaa olla noin 180cm. Mutta jatkuvasti pituutta miettimällä siitä tekee itselleen vaan suuremman ongelman kuin mitä se todellisuudessa on.
- Luonne
Mitä välii, jos muuten hyvin luonteet natsaa!!!!! Tutustukaa ihmisiin ensin, voi löytyä todellisia timantteja jos ei ensimmäiseksi kiinnitä huomiota täyttääkö mallin mitat. Ei ne mitat todellisessa elämässä ja kahden ihmisen välisessä kanssa käymisessä merkitse mitään!!!
- jdjjdjdisis
Onhan se kai lyhyt kun miesten keskipituutta katsotaan, mutta haittaako se? Joitain tietysti haittaa, mutta minusta lyhyenä naisena (163cm) se on just hyvä pituus miehelle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.2017684Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest54657Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul854191Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji3893689Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden1983389Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota1053025Suomessa valtavasti somalien yhdistyksiä, peräti 171 - mistä tulee rahat?
Suurin osa näistä sijoittuu pääkaupunkiseudulle tai Turun ympäristöön. Ovatko kaikki noista pelkkiä huijausyhdistyksiä1332578Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma312557Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp622135- 211983