172 cm, lyhyt mies?

lyhytmiestreffeillekkö

172-senttinen mies lyhyt?

16

1763

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 152

      Etsit missia !

    • pätkistä

      On lyhyt sinulle jos asia mietityttää.

    • våoljsvofdj

      pituudella ei ole mitään väliä, jos kemiat toimii. Jos ei toimi, niin ei auta ulkoiset asiat, ulkonäkö, pituus, raha, asema..ainakaan mulle.

    • ookoomitta

      Eihän tuo mikään lyhyt ole, tosin ei pitkäkään mutta sopiva! Olen itse 172 cm nainen ja aviossa 172-senttisen kanssa. Okei, korkkareilla olen häntä pidempi mutta olen juhlallisuuksissa käyttänyt:) Ennen miestänikin usein seurustelin 170-178 senttisten kanssa, erikoinen ilmiö, mutta vaikka olen itse pitkä naiseksi, en ole koskaan tapaillut 185 senttisiä miehiä. Tiedän pareja joissa nainen on 155 cm ja mies 190 cm!

    • kjökjj

      On lyhyt mies. Selväähän se, ei voi mitenkään sanoa pitkäksi tai edes keskimittaiseksi. Harvinaisen lyhyt ei vielä kuitenkaan. Tätä on kysytty ennenkin monesti, ei ne vastaukset siitä muutu. ;)

    • Omasta mielestäni lyhyt! Suosin yli 180cm...

    • 170cmnainen

      Just sopiva!

    • tyytyväinenpisin

      pääasia, että minä olen pitkä 152cm.

    • 21211212

      Lyhyt, koska itse naisena olisin pitempi.
      Mutta eipähän tuo haittaa jos muuten olisi mukava tapaus.

    • neitiabc

      On se aika, mutta mitäs sillä on väliä. Itse olen 170-senttinen nainen ja seurustellut 169-senttisen ja 175-senttisen kanssa. Ja toisaalta sitten taas 190-senttisen. Minulle on kyllä merkitystä miehen ruumiinrakenteella, paljonkin, mutta pituus ei siihen niin vaikuta.

    • jooosefiiiiina

      on lyhyt. Mieluummin vähintään 185cm.

    • eihaittaaeikinosta

      Tjaa ei ole ikinä itseäni kukaan lyhyeks haukkunna vaik olen jotain 168 -170 cm kyl vientii riittäs varmaan vieläki naisilta(jos en vaan nauttisi yksinolosta) se on vaan et täytyy tyytyy sit sit vähä jäävimpään eukkoon pulskaan tai honkkeliin muodottomaan luuviuluun suoraan sanottuna rupukopeloon.Vaan enpä totta tosiaan niin ukonäköö tsiigaa mikä kuulostaa näin taiteilian silmää hivelevältä kannatlta tekopyhältä paskan jauhannalta.Mutta sanon että myös naisella jolle kelpaa vain pitkä mies on hänelläkin huono minäkuva sekä itsetunto.Miehen pituus tuonee naiselle jonkinlaista turvallisuuden tunnetta vaikka todellisuudessa jos joku joe pescin mittainen ärhähäkkä terrieri kävisi kimppuun luultavasti tämä pitkä mies luikkisi häntä koipien välissä karkuun.Iäkkäämmät naiset ovat myös varmaan kasvaneet ulos tuosta aatteesta pitää olla isompi mies tyyliin,luultavasti jo omia lapsia ja poikiakin niin ymmärtää miestäkin paremmin että mitä ajatteleeko ne vaan pituutta ja sen pituutta.(joka on muuten yleensä lyhyellä miehellä keskivertoa pitempi)Mutta se pitää paikkaansa että joudut ehkä tyytymään enemmän keskinkertaiseen naiseen tai iäkkäämpää onhan niitä hyvin säilyneitä nelikymppisiä naisia jotka pitää huolta itsestään eikä visko vaan verbereitä päälle hiukset poninhännälle ja kapista rakkia kusettaan.Itseäni näin henk koht ei haittaa vaikka nainen olisi pidempikin kuin itse se olisi jopa ihailtavaa vaan naisita se on suurinmassa osin prosentuaalisesti hävettävää.Maasta se pienikin ponnistaa tisseihin kiinni jos onnistaa faijani on juuri muuten tuon 172 cm vaikka nykyruokavaliolla tosin en syönyt kasvu iässä mitään jäin siltikkin isääni jopa lyhyemmäksi,mutta omasta mielestä lyhyeksi voi sanoa vasta jos on alle 160senttiä mies ja naisessa alle 150 senttiä, vaan eipä se haittas itseään vaikka nainen olis midgettikin. :)

    • 1111999

      Senttimetrien kanssa on hauska olla suhteessa. Mittanauhaa voi venytellä aikansa kuluksi.

    • Taitaa olla lyhyiden miesten kannalta hieman valitettava tosiasia, että monet pitävät kaikkia keskimittaa lyhyempiä miehiä lyhyinä. Ja Suomessa se miesten keskipituus taitaa olla noin 180cm. Mutta jatkuvasti pituutta miettimällä siitä tekee itselleen vaan suuremman ongelman kuin mitä se todellisuudessa on.

    • Luonne

      Mitä välii, jos muuten hyvin luonteet natsaa!!!!! Tutustukaa ihmisiin ensin, voi löytyä todellisia timantteja jos ei ensimmäiseksi kiinnitä huomiota täyttääkö mallin mitat. Ei ne mitat todellisessa elämässä ja kahden ihmisen välisessä kanssa käymisessä merkitse mitään!!!

    • jdjjdjdisis

      Onhan se kai lyhyt kun miesten keskipituutta katsotaan, mutta haittaako se? Joitain tietysti haittaa, mutta minusta lyhyenä naisena (163cm) se on just hyvä pituus miehelle.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      50
      967
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      727
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe