NAISTEN EPÄSIVEELLINEN PUKEUTUMINEN

Voisitteko naiset pukeutua vähän vähemmmän provokatiivisesti, esim. körttihameeseen ja paksuun nuttuun.

Olen pitkänlinjan vanhapoika, enkä kaipaa elämääni mitään turhia tunteita elämääni.

Voisitte esitellä houkutuksianne vain harvoille ja valituille.
10302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kerro, missä houkutuksen raja menee.

Ylhäältä: Solisluu, leukapielet, korvat, posket, nenä, saako otsa näkyä tai tukka olla vapaana?

Alhaalta: Puolireisi, polvi, pohje, nilkka, varpaankärkiin asti?

Kädet: Olkapää, kyynärpää, ranne, sormenkärkiin asti?

Riittaakö 70-luku vai mennäänkö suoraan muslimiin arvon herran toiveen vuoksi?

Äänestä
  • Se jätesäkki olisi varma valinta. Silmät saa näkyä, mutta ei mitään irstaita katseita sittenkään.

    Äänestä

  • scrg kirjoitti:

    Se jätesäkki olisi varma valinta. Silmät saa näkyä, mutta ei mitään irstaita katseita sittenkään.

    Selvä! Saako kuitenkin olla pikkuisen tuhma ja meikata? Minulla on luontaisesti vaaleat silmäripset. Haittaako, jos niihin laittaa vähän ripsaria? Ei tietenkään sitä tumminta! Vaan sellaista siveää ripsaria. Sharia-ripsaria.

    Äänestä


  • Multinikkaavakurppa kirjoitti:

    Selvä! Saako kuitenkin olla pikkuisen tuhma ja meikata? Minulla on luontaisesti vaaleat silmäripset. Haittaako, jos niihin laittaa vähän ripsaria? Ei tietenkään sitä tumminta! Vaan sellaista siveää ripsaria. Sharia-ripsaria.

    Ei kurpan kannata meikata.

    Äänestä

  • helgamies kirjoitti:

    Ei kurpan kannata meikata.

    Kuuntelen vain palsta-alfaani.

    Äänestä

Esim. trikoot, legginssit ja muut ihonmyötäiset housut ovat provokatiivisia. Jos käyttää housuja, niin niihen pitäisi olla väljät, vähintään 20% jalkaa suuremmat ympärysmitaltaan.

Paidoista kaikki jotain solisluun alapuolelta paljastavat eivät ole siveellisiä, myös hihoissa soisi olevan vähintään puolihauikseen ulottuvat hihat.

Meikkaaminenkin on yleensä provosoivaa ja muutenkin turhaa, suorastaan harhaan johtamista.

Kengistä korkokengät jos jotkin korostavat naisen "houkutuksia" mikä ei ole suotavaa julkisilla paikoilla, ainakaan ilman ilmavaa hametta. Joten perustöppöset ovat suositeltavia.

Äänestä
  • Legginssit? Mutta eikö se kompensoi, että niitä käyttää vanha kulahtanut akka? Joo, eli saa käyttää. Kuinkas tuulipuku? Saako vielä jatkossakin pitää? :)

    Äänestä

Heti kun miehet alkavat käyttää burkhaa.
Ja hei, laitetaan liivit niille man boobseille, etteivät ne hölsky irstaan houkuttelevasti.

Äänestä

kaikki mikä liittyy musuihin on surullista
https://www.youtube.com/watch?v=PEjP6i6Qsgs

musut häpeää naisiaan ja niiden miehet on täysin tuettavia henkisesti vammaisia
sekoja

Liika paljastelu ei anna sivistynyttä kuvaa, eikä myöskään uskonto-säkki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


enpäs_annakkaan kirjoitti:

Voisitteko naiset pukeutua vähän vähemmmän provokatiivisesti, esim. körttihameeseen ja paksuun nuttuun.

Olen pitkänlinjan vanhapoika, enkä kaipaa elämääni mitään turhia tunteita elämääni.

Voisitte esitellä houkutuksianne vain harvoille ja valituille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu