1kk3pv

1kk3pv, ja kuinka saan laihdutettua/kiinteytettyä itteni!!!!!!???? pitäisi mahtua pukuun, ja näyttää vielä hyvältä. JA koska asialla on kiire (lusmuilin joulun)niin pyydän apua......TEILTÄ!

Punttikselle 2krt/vko ja uiria 1-2krt/vko. mutta millasia liikkeit'ä kotona? vinkkejä?? vatsalihas- ja selkälihas.... onko muuta.... :D

painoa ON... painoindeksi näyttää vaikeasti lihavaa.....


A-P-U-V-A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jospa ottaisit realistisen asenteen ja toteaisit että olet ylilihava. Ja sitten muuttaisit niitä ruokailu ja liikuntatottumuksiasi pysyvästi. Niin ei tulisi tällaisia tilanteita eteen.

Nopeiten alat laihtua kun tiputat hiilihydraatit puoleen ja jätät muun ennalleen. Eli syöt muussi tai riisiannoksistasi, leivistä yms vain puolet nykyisestä.

Ei mehuja, pelkkää vettä.

Korvaa kiinteät rasvat öljyillä. Älä jätä niitä pois, tarvitset niitä, etenkin laihtuessasi kun huonot rasvat makkaroistasi lähtevät liikkeelle.

Äänestä

Lihaskunto on tärkeää ja tukee painon pudotusta, koska lihasmassa kuluttaa enemmän kaloreita kun rasva. Mut aerobista liikuntaa tarviit paljon että saat rasvan palamaan pois. Välipäivät kun ei ole salia ja muuta: kävele, kävele ja kävele. Tai ui. Tai pyöräile. Paljon kasviksia ja hedelmiä, mut älä pudota liikaa kalorimääriä, silloin rlimistö käy säästöliekille ja laihtuminen pysähtyy. Terveellistä ruokaa ja paljon liikuntaa! Mut kuukaudessa et saa ihmeitä aikaan...

Äänestä
  • Paljon kasviksia mutta ei paljon hedelmiä. Hedelmät ovat nopeiden hiilihydraattien pommeja.

    Kasviksia ja ruisleipää, ei hedelmiä ja valkoista leipää. Edellisissä terveellisiä hitaasti sulavia hiilihydraatteja, jälkimmäisissä lihottavia nopeasti sulavia hiilihydraatteja.

    Äänestä

Kokeile paastoa.Ensimmäinen päivä helpohko,sitten pari vaikeaa ja neljäs helvetillinen.Noin viidennen päivän jälkeen ei enää vaikeuksia.Join vichyä,sekoitettuna appelsiinimehuun ja puristettu sitruuna.Tai sitten juo rasvatonta piimää,kananmunia,grapea,seitiä,maustamatonta jogurttia.Kilot lähtee.Itse olin 173/73kg ja kymmenessä päivässä lähti 10kg.Saa hyvän alun,kunhan vain osaa pitää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


APUA kirjoitti:

1kk3pv, ja kuinka saan laihdutettua/kiinteytettyä itteni!!!!!!???? pitäisi mahtua pukuun, ja näyttää vielä hyvältä. JA koska asialla on kiire (lusmuilin joulun)niin pyydän apua......TEILTÄ!

Punttikselle 2krt/vko ja uiria 1-2krt/vko. mutta millasia liikkeit'ä kotona? vinkkejä?? vatsalihas- ja selkälihas.... onko muuta.... :D

painoa ON... painoindeksi näyttää vaikeasti lihavaa.....


A-P-U-V-A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu