Rolexon rolex

Rolexmies

tuli vaihdettua exp2 submarineriin,olen erittäin tyytyväinen,eikä väliraha ollut kuin 300€

11

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiitos_tidosta

      Jos Rolexista tykkää niin ok kait? Väliraha ei nyt kerro mitään, riippuu vuosimallista ja huoltohistoriasta.

      • rolexmies

        Expi oli vuodelta 2002 ja tämä submariner 1994


    • eirolexille

      Itse en ottaisi ranteeseeni Rolexia vaikka joku maksaisi siitä minulle. Mikä tahansa muu käy, mutta Rolex on sellainen mulkun merkki, että sitä en suostuisi pitämään ranteessani. Rolex kertoo ihmisestä joka ei koskaan pysähtyisi auttamaan esimerkiksi sydänkohtauksen saanutta eikä vaivautuisi edes soittamaan hätänumeroon. Rolex kertoo myös miehestä joka ei koskaan anna euroakaan minkäänlaiseen hyväntekeväisyyteen vaikka rahaa löytyisi muidenkin auttamiseen.

      • köyhyysEiOleHäpeä

        Köyhän pitää tyytyä, arvaten Gay Shockiin?


      • Rolexvihattu

        Miten niin tyytyä? Oletko tyhmä vai etkö todella suostu ymmärtämään sitä, että Rolexia vihataan kuin ruttoa, jopa rikkaat itse halveksivat Rolexin käyttäjiä uusrikastuneina pyrkyreinä. Köyhemmät taas vihaavat Rolexia totaalisen mulkun merkkinä. Rolex on samalla tavalla syvästi vihattu sylkykuppi kuin Ferrari joka on rikkaan kusipään lelu.


      • ProloGayShockOhlsonpoika

        Jos olet köyhä, niin on todella surkeaa jos olet katkera niille jotka sinutkin ruokkii.
        Kuka nyt tyhmä onkaan?
        Rolex on niin vihattu, että se on määrällisesti myydyin arvokello, lähes 1milj. kappaleen myynnillään.
        Kannattaisiko sinun lopettaa itsesi turhana ja katkerana riippakivenä?


    • Tyyliniekka

      Suomalaiselle miehelle sopii ranteeseen parhaiten Rolexin Subi tai Breitlingin Navitimer (ja muut klassikot). Nuo ovat konstailemattomia kelloja, joilla ei turhia elämöidä itsestään.

      Italiassa miehet koordinoivat kelloja enemmän tilanteisiin. Puvun mukaan valitaan kello, ja jopa rannekkeen värin sävyllä on merkitystä.

      Skandinaaviseen tyyliin sopii parhaiten yleensäkin nuo vahvat peruskellot.

    • Startup-armani

      Itellä rolle rymykellona e muista mallia

      • noKuisSeNytUnohtui

        Vaikeahan se on muistaa mitä kellon taulussa lukee.


      • Startup-armani

        Ei niin kiinnosta
        Kulutustavaraa


      • miksiOletDorka

        Toki, toki.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      174
      2037
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      82
      1470
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1404
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      11
      1167
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1057
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      983
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      42
      888
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      96
      844
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      815
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      775
    Aihe