Kiss sooloalbumit

Kenen levy kolahtaa eniten?
Itseeni ainakin Acen ja Paulin
5330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

acen musikillisesti ja genen kun se on loistava muuten vaan noin niinku ukkona.
1. ace
2. paul
3. gene
4. peter

jotenkin noin ehkä

Äänestä
  • eli ace, paul, gene, peter....

    Äänestä

Space Ace:n levy rokkaa

Äänestä

Itse en edes jaksanu kuunnella Acen levyä... Paulin levy oli paras, mutta olin positiivisesti yllättynyt, sillä Genen albumi on mielestäni hyvänä kakkosena. Niinkös se oli, että Acen levyä myytiin eniten? Yliarvostettu heppu, jonka kannattaisi ottaa kitaratunteja... tiedä sitten miten nykysin soittaa. Tai ehkä hänellä on se oma tyylinsä mikä ei mun korvaan kolahda.

Äänestä

Vannoutuneena Genen tekemien biisien puolesta puhujana olen sitä mieltä, että Acen soolo on paras. Tosin tuo sooloprojektin tarkoitus olikin, että porukka voi tehdä erilaista musaa mitä Kissin levyille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissgroupie kirjoitti:

Kenen levy kolahtaa eniten?
Itseeni ainakin Acen ja Paulin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu