Oltiin kävelyllä, laitoin käden ystävättären olkapäälle,, kuljettiin hetki,, vilkkaassa joenrannassa otin kädestä kiinni niinkuin omaa kultaa otetaan, 10 m jälkeen nainen irroitti otteensa ja käveli rinnallani yksin. mietin miksi.. lähdettiin pois, mentiin tavarataloon, siellä nainen kulki kanssani hetken ja lähti jotain hakemaan, ei tullut takas, jäin odottamaan-- 10min päästä löysin hänet kahvipakettia katsomasta hän ei ollut juuri huomaavinaan minua tullessani, tai että olisi mua etsinyt..
kysyin aaamulla, että saanko näista, että sain kylmää kohtelua, sai lähes raivarin.. että kuvittelen,, ja hänellä ei ole tapana kulkea käsikädessä,, ja kaupassa hän oli etsinyt,, se ei näyttänyt siltä.. itsellä tuli fiilis, että joku hiertää ettei voi yhdes näyttäytyä..
vai toinen,,, kertokaa kuvittelinko... koen että hänen hyökkäys oli puolustus..
mietin panostanko väärään naiseen...
seurustelu.. outoa vai normaalia..-- minusSingnal?
6
291
Vastaukset
- makkekoo
ei ol muijal kaikki inkkarit kanootis, miks pitää vetää roolia..?
- aloittanutepäröijä
tämä, jos olis ainutkerta olis helppojuttu, mutta kun tämä toistuu..
- jdrighjtuihguthjgt
Mulla oli vuosia sitten samanlainen... Kuule, teet itsellesi parhaaksi kun otat ja jätät ja katselet toisen. Suhteenne ei tule etenemään ja rääkkäät vain itseäsi. Itse ymmärsin jo parista ko. vihjeestä lähteä katselemaan toista... ja nyt menee hyvin vaikka tasesen paksua ei aina olekaan... Mutta rinnalla on ja päivisin halaillaan. Ei ota kättä pois jos sen ympärilleen laittaa.
- riippuusuhteesta
voi tietysti kysyä, ennenkuin työntää kätensä mihin hyvänsä. Käsi on melko neutraalia aluetta kuitenkin, mutta uimapukualue on hyvin yksityistä ja vaatii täyttä luottamusta, jotta haluaa päästää lähelleen. Voi olla ahdistavakin kokemus, jos on vastentahtoisesti joskus lähestytty ilman myöntyvyyttä ja se voi hankaloittaa, jos helposti on hakeutumassa iholle.
- 43t4ae3r
No kyllä sitä ongelman saa aikaan vaikka mistä, jos oikein haluaa...
Teet omia johtopäätöksiäsi ja voin hyvin kuvitella, miten nainen on pihalla kuin lintulauta vikinästäsi. Onko tullut mieleesi, että meitä naisiakin on erilaisia? Kaikki eivät viihdy kulkemassa käsi kädessä - eikä siinä ole kyse mistään "en halua näyttäytyä sun kaa"-fiiliksestä. Ilmeisesti olette aikuisia ihmisiä ettekä mitään teinejä? Nainen on ehkä tottunut kulkemaan itsekseen ja olettaa, että sinäkin pärjäät hetken kaupassa ilman, että pitää kulkea toisen kintereillä... Tuokin "ei ollut juuri huomaavinaan" johtunee siitä, että nainen oli ajatuksissaan = mietti, mitä sieltä kaupasta pitikään vielä ostaa...
Sorry, itseäni ainakin ärsyttäisi suunnattomasti tuollainen takertuminen ja ongelmien näkeminen sielläkin, missä on kyse tavanoaisesta käytöksestä. Jos tuo saa sinut miettimään, kannattaako naiseen panostaa, niin voi elämän kevät... Joo, teepä itsellesi ja etenkin tälle naiselle palvelus ja jatka matkaasi toiseen suuntaan. - nussittureikä
. Miten seurustelu alkoi ..seksistä ? hoh, häpeä sua, kaunotar paska
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1117124
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t334199törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/393675Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3981940- 321457
- 351438
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi621357Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121078Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721055Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111010