Aloitan paaston huomenna

MariaVer

... Ja päivittelen fiilikset tänne. Su ma ti ke to pe (5 vrk) vedän, sitten vklop nestemäisellä "ruoalla"/"ravinnolla". Teen tän puhdistautumismielessä, jos paino tippuu niin mikäs siinä. Nyt n. 62kg painan ja 178 cm pituutta, eli ihan normimitat.

Ei tupakkaa, ei kahvia, ei oikeastaan muuta kuin vettä ja teetä. Toivon tämän mm. Auttavan tupakoinnin lopettamisessa mielen rauhoittamisessa ja puhdistamisessa.

Ei mulla muuta, halusin vaan jonnekin pitämään lokia tästä :D

Ja hei, kertokaa ihmeessä omia kokemuksia??

1

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinenpaastooja

      Ite aloitin eilen vesipaaston ja oli tarkotus vetää ens perjantaihin saakka mutta pidän kuitenki sen viis päivää myös :) Eka päivä oli helppo mut nyt kokoajan tekee mieli ruokaa :D tietenki palelee, villasukat jalassa, ja väsyttää. Kuulin jostain, että se 3-4 litraa vettä pitäs juoda päiväs mut mulla menee se vajaa kaks litraa. Ois niin hienoo onnistuu tässä, mut tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2633
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      102
      1725
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1525
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1236
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1048
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      931
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      120
      921
    9. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      84
      859
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      337
      832
    Aihe