Vaimon kevyt kurittaminen on monikulttuuria

Kyllä meidän on omaksuttava monikulttuuri kaikkine puolineen. Mitään kovin julmaa asetta ei vaimon kurissapitämiseen saa käyttää vain keppiä, jotta vaimo pysyy pelokkaana.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001189409.html
57624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 57

Vanhimmat

jos hiukka kepillä mätkii nin ei se ole kovin paha

Äänestä
  • viikatteella silittäen

    Äänestä

  • Suomen naisilta leikkattava klitoris pois niin rauhoittuvat.

    Äänestä

  • naisväkiNurkkaan kirjoitti:

    viikatteella silittäen

    "Neuvoston mielestä naista pitäisi saada piestä, jos tämä esimerkiksi kieltäytyy seksistä, puhuu liian lujaa tai pukeutuu vastoin miehensä mieltymyksiä.

    Neuvosto julkaisi NBC:n mukaan jopa ohjeet, miten naista pitäisi kurittaa. Ohjeiden mukaan iskujen pitäisi osua alueille, joissa iho ei ole liian paksua. Tällä neuvolla halutaan ilmeisesti varmistaa, ettei naisen ihoon jää mustelmia.

    Neuvosto ohjeistaa, että pään alueelle kohdistuneisiin iskuihin ei käytettäisi kättä pidempää ja että iskut eivät osuisi silmien tai nenän alueelle. Luiden murtaminen, erilaisten haavojen, naarmujen tai mustelmien tuottaminen ei ole myöskään suotavaa."

    Muistakaa naiset siis: älkää pukeutuko siveettömästi ja totelkaa miehiä. Kaduilla liikkuu nyt moraalinvartiota, jotka saattavat kepittää lutkamaisesti pukeutuvia. Monikultterellisuus on rikkaus.

    Äänestä

  • Tosi hyvä esitys. Sopisi tuollaisena myös Suomeen.

    Äänestä

No jokos eduskunta ja EU on säätämässä direktiivia että minkämuotoinen ja mallinen tollai vaimon motivointikeppi tulee olla?

Äänestä
  • Onkos vaimolla oikeutta kurittaa hiukan laiskaa ja juoppoa ukkoaan? Voiko vähän kepittää, kun äijä alkaa krapuloissaan vaatimaan kaljarahoja?

    Äänestä

  • *YÖK!*
    Eihän toi kuullosta YHTÄÄN monikulttuuriselta!
    Tommosestahan pitäs akka kivittää julkisesti torilla, jos edes erehtyy AJATTELEMAAN moisia!

    Äänestä

  • Ei lasten oikeuksistakaan enään puhuttu halaistua sanaa vaikka oli aikoinaan kovasti esillä.Jos lasta orjuutetaan ja nöyryytetään tai piikana tai renkinä niin sehän on vain etnistä värinää nykyään ja länsimaiden ahdasmielinen suhtautuminen asiaan.

    Äänestä

Onko Pakistan sinulle unelmien valtio, jota haluat omankin maasi seuraavan? Meillä Suomessa ei saa pahoinpidellä. Ei siitä tosin kauaa ole, kun vaikkapa raiskaus avioliitossa oli ihan ok, mutta parempaan ja ihmisarvoisempaan suuntaan olemme kovasti pyrkimässä. Lapsiakaan ei saa enää pahoinpidellä, vaikka Suomessa valtauskontona häärivän kristinuskon opaskirja pitääkin vitsan säästelyä lapsen vihaamisena. Kas kun emme ole teokratia.

Äänestä
  • Minä olen vihreä maiharitakkinainen ja kannatan monikulttuuria kaikissa muodoissaan. Mielestäni kuitenkaan tästä asiasta ei saa puhua

    Äänestä

  • hyssshyss kirjoitti:

    Minä olen vihreä maiharitakkinainen ja kannatan monikulttuuria kaikissa muodoissaan. Mielestäni kuitenkaan tästä asiasta ei saa puhua

    Kyllä Islamista pitää ottaa kaikki tavat mukaan mitä Islam tarjoaa, ei voi ottaa vain rusinoita pullasta.

    Äänestä

  • Voi olla, että teidän suvakkien orkestroima massaimmigraatio ja islamia nuoleskeleva pakkomultikultti saa vielä täälläkin aikaan sharia-lakeineen sellaista "Unelmaa" aikaiseksi, että tuo pakien touhu on vielä pientä, you know...

    Äänestä

  • hohhhhoijaa kirjoitti:

    Voi olla, että teidän suvakkien orkestroima massaimmigraatio ja islamia nuoleskeleva pakkomultikultti saa vielä täälläkin aikaan sharia-lakeineen sellaista "Unelmaa" aikaiseksi, että tuo pakien touhu on vielä pientä, you know...

    Jaha, minä olen siis suvakki ja siten ollut 'orkestroimassa massaimmigraatiota ja islamia nuolesekelevaa pakkomultikulttia'. Millä tavalla minä tätä olen tehnyt? Entäs muut, jotka suvakeiksi luokittelet?

    Meillä on kokemusta kansakuntana siitä, mitä on elää uskonnon ikeen alla. Toivottavasti emme toista kertaa sellaiseen tilanteeseen johdu. Siksi meillä on uskonnonvapaus, vaikka se vieläkin osaa väestöstä harmittaa. Pitäisi saada mieluummin päättää, mitä muut saavat ajatella ja mihin saavat uskoa. Kuin teokratiassa konsanaan.

    Äänestä

  • Saahan sitä toki USKOA ihan mihin tahansa, senhän sanoo jo lakikin!
    Mutta jos jonkun uskonto sanoo että saa tehdä asioita jotka Suomen lakien mukaan on rikollisia, niin kyllä siinä tilanteissa LAIN pitää voittaa, eikä uskonnon!

    Ja mikähän taho se nyt Suomessa on ENITEN koittanut toimia ajatuspoliisina, mikähän? :)

    Äänestä

Jo alakoulussa on hyvä aloittaa.

Äänestä

Sopiiko selfiekeppi tarkoitukseen?

Äänestä

Tuohan on parannus ko likavieräsissä nimeltä Pakistan, koska nykyään naiset pahoinpidellään siellä kovalla kädellä,

Äänestä

Kaikki Islaminuskoiset eivät lyö kepillä. Sitäpaitsi keppihän on lähinnä pelotteena.

Äänestä
  • Niin on lanteilla keikkuva revolverikin, joten pitäsköhän Suomeen tuoda erinomaiset Yhdysvaltojen aselait? :)

    Äänestä

Pistäkääs te naiset ne keppihevossuvakit kuriin ensin. SEN JÄLKEEN me miehet heitämme kivikausikulttuurimatut ulos.
Muuten teitä odottaa Ruotsin kohtalo jossa pikkukaupungeissakaan naiset eivät enää mene mielellään ulos, iltaisin varsinkaan.

Äänestä
  • te rasistit ette voi estää monikulttuurin tuloa Suomeen. Pakistanin miehet ovat paljon suomalaisia sivistyneempiä.

    Äänestä

  • Huono trolli olet. Kukaan järkevä ei noita takapajuisen naisia alistavan islamilaisen keharimaan ylisikiäviä pakiapinoita korkealle arvota.

    Äänestä

  • Suomessa emme tule monikulttuurin nimissä hyväksymään kivitystä. Vain lievempi rankaiseminen kuten keppi on sopivaa.

    Äänestä

  • Seli seli!

    Mites se meni se loistava sananlasku? "Anna pirulle pikkusormi, niin se vie koko käden!"

    Pikkujutuista ne on monet sodatkin alkanu!

    Äänestä

  • kivisota ei ole niin paha kuin aseilla

    Äänestä

  • On sw aiinä tapauksessa IHAN yhtä paha asia jos satut olemaan itse kivitettävänä ja yks niistä kivistä murskaa sun kallon! :)
    Sama kai se sit on et murskaako sen luoti vai kivi?

    Äänestä

Monikulttuurissa on paljon hyviäkin puolia. Eri kulttuurit ovat silloin lähempänä toisiaan. Tapahtuu sulautumista

Äänestä
  • Kuten?
    Yks ihan konkreettinen hyvä puoli?
    Jooko!
    Edes yks?!

    Äänestä

Parrat kasvamaan ja paimensauvan ostoon

Äänestä
  • Todellisuudessa suomalaiset miehet ovat hyvin väkivaltaisia. Pitäisi tutkia esim. jääkiekkoilijoiden joukkoraiskauskulttuuria ja jättää epäolennaisuudet sivuun.

    Äänestä

  • Juu nii ollaankin! Se kannattais mamujenkin muistaa! ;)
    Niitten onni on et me ollaan myös pitkäpinnasia!
    ... Mut sit kun se katkeaa ....!

    Toi oli muuten hauska paradoksi toi: epäolennaiseen ... Lätkänpelaajien joukkoraiskauskulttuuri!? :D BRAVO!

    Äänestä

  • Timo_XL_ kirjoitti:

    Juu nii ollaankin! Se kannattais mamujenkin muistaa! ;)
    Niitten onni on et me ollaan myös pitkäpinnasia!
    ... Mut sit kun se katkeaa ....!

    Toi oli muuten hauska paradoksi toi: epäolennaiseen ... Lätkänpelaajien joukkoraiskauskulttuuri!? :D BRAVO!

    "Lätkänpelaajien joukkoraiskauskulttuuri!? "

    Trollille kelpaa ihan hatusta vedetty...

    Äänestä

Minä pamputan nahkanuijalla, kivaa on myös muijalla

Äänestä

Suomessa niin kovapäisiä akkoja. joten kovempikin kuritus suositeltavaa, kuten Miss Helsinki kohdalla.

Äänestä

Nyt on niin , että Islamin johtajakaan ei suostu suoraan sanomaan ettei keppiä saa käyttää, niin meidän on kai sitten nöyrästi omaksuttava tämä monikulttuuri

Äänestä
  • Nythän pitää selittää asiaa pois sillä, että eihän kaikki islam ole samanlaista. Että ääri-islam ja ääri-islam. Että on ne suvaitsevaisemmat (missä..???).

    Mutta miten nyt onnistuttaisiin kampeamaan tuo islamin auktoriteetti pois näkösältä. Että voitaisiin rauhassa jatkaa hyysäystä.

    Äänestä

  • eihänseSITÄtarkottanut kirjoitti:

    Nythän pitää selittää asiaa pois sillä, että eihän kaikki islam ole samanlaista. Että ääri-islam ja ääri-islam. Että on ne suvaitsevaisemmat (missä..???).

    Mutta miten nyt onnistuttaisiin kampeamaan tuo islamin auktoriteetti pois näkösältä. Että voitaisiin rauhassa jatkaa hyysäystä.

    miten saatais koraani pois näkösältä

    että voitais jatkaa hyysäystä

    Äänestä

  • Islamin sunni ja shia johtajatkaan ei suomessa suostu samaan kuvaan. Sotajalalla ovat ninkuin kaikkialla.

    Äänestä

Suomenpakistanilaisten surumarssi:

"Kuulephan sie eukkosein!
Jos et nyt ota suuhun heppijä,
Mie alan antamaan siulle keppijä!
Siin ei auta itku eikä mäkätys,
Vuan nyttennii loppuu se säkätys.
Joten alaphan hyväellä patukkoo,
Jottei siulle mitäännii satukkoo!

Kyl on hyvä tiel Suomessä kölliä!
Ja sosiaaljturvan varassa völliä.
Kun naija suap ketä huvittoop,
Ku ei tu kukkaan sanomaan et stoop!"

Äänestä

Menkäähän läskivittu suvakit marssimaan tämänkin vuoksi. Monikulttuurisuus on rikkaus ja turpasauna on vain kevyttä kurittamista. Itsehän te unelmaa tänne haluatte.

Äänestä
  • Hehee.. tästä tulee vielä melko hauskaa katseltavaa. Näytös on vasta alkamassa ja koko hirveys alkaa ehkä valjeta jopa feministeillekin (=suvakki). Kumma, että sellasella paatoksella ja raivolla kaivoivat oman kuoppansa.

    Nyt on vaan liian myöhäistä katua, eikä tehtyjä katastrofaalisia virheitä saa koskaan myöntää. Syytetään kantasuomalaisia!

    Parempi itse vaan vetäytyä seuraamaan sivusta. Vastustamisen ja vaikuttamisen ajat on ohi ja auttamatta menneet. Vasemmistolaiset ja suvaitsevaiset voittivat 10-0. Nyt vaan odotellaan mitä tuleman pitää. Nähtävästi vielä maistavat omaa lääkettään.

    Äänestä

Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.

Äänestä

Kyllä nyt suvakkihuorapaitojen myynti lähtee nousuun.

Äänestä

Ei tarvitse omaksua, sillä vaimon pahoinpitelykulttuuri on aina voinut Suomessa hyvin. Perheväkivaltaa esiintyy valitettavasti kaikissa maailman kulttuureissa. Millään kulttuurilla ei ole siihen monopolia. Heikot miehet tai naiset lyövät kun sanat loppuvat.

Äänestä
  • Mutta islamilaisilla on keppi ja ohje.

    Äänestä

Jinad parta on jo muotia

Äänestä

länsimaisuus loppuu siitä pitää huolen väestörjähdys . Nigeriassa on vuonna 2100 paljon enemmän väkeä kuin EUssa

Äänestä

Tarinoita uppoavasta lännestä

Äänestä

Tämä on nyrkkipojan unelma

Äänestä

Naisten raskas pieksäminen katupartioiden kulttuuria johtoa myöten.

Äänestä
  • jaa,jaa. Anarkisti on hirvitävän väkivaltainen , mutta hyss hyss

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


månikulduuri kirjoitti:

Kyllä meidän on omaksuttava monikulttuuri kaikkine puolineen. Mitään kovin julmaa asetta ei vaimon kurissapitämiseen saa käyttää vain keppiä, jotta vaimo pysyy pelokkaana.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001189409.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu