Anoppi vaan

heinä990

Vanhin Poikan meni naimisiin,ja saivat lapsen pika vauhtia.Anopille näytettiin kauhaa jolla meinattiin lyödä päähän,lähdin pois ja ajelin noin.350km yön yli kotia.En ole sen koommin nähnyt Poikaani,on kuulemma syntynyt toinen Lapsi,Ei kutsuttu ristiäisiin. Aikaa on kulunut noin.2vuotta.Sehän tässä on ihmeellisintä,kun en ole millään tavalla loukannut miniääni????? .

5

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoit_su

      just noinhan se varmaan meni☺

    • miniänvika

      näinpä näin, miniän vika, mitenkähän se poika kestää karseeta akkaansa.

    • oppeliini1

      Voi miten ikävää!

      Jos todella olet aivan varma ettet ole mitenkään loukannut poikasi vaimoa, lähetä pieni tervehdys sähkopostin muodossa. Soita parin päivän päästä ja kysy mitä heille kuuluu. Kerro että ovat olleet ajatuksissasi monen monta kertaa ja että olisi niin hyvä tavata pitkästä aikaa; vaikka vain pikavisiitillä. Kerro ajelevasi sielläpäin Suomea ja jos heille sopii, voisit poiketa kahvilla (lupaa tuoda pullaa mukanasi) tai ehkä he haluaisivat mieluimmin tavata lähi kahvilassa/ puistossa/ kävelylenkillä lastensa kanssa sinä päivänä kun olet niillä main.

      Tai ellei tapaaminen sovi, ainakin saat sanaiset arkut auki. Puhelinkeskustelun lopussa kerro että haluaisit pitää heihin tulevaisuudessakin yhteyttä.

      • PoikaVaiMiniä

        Voihan se olla ymmärrettävästi niinkin, ettei poika halua tavata äitiään ja miniä on lojaali miehelleen?


    • Kansallispuvussa

      Oletteko kantasuomalaisia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      396
      2082
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1919
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      247
      1394
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      81
      1041
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      56
      965
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      39
      808
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      779
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      75
      750
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      724
    Aihe