Viimeiset hetket rakkaan kanssa...

BiponMies

Sen tehty. Menin hänen luokseen ja juteltiin ehkä viimeisen kerran.

Sanoin mitä oli sanottavana. En voi jäädä hänen kaverikseen koska minun pitää parantua myös, enkä minä voi olla se osapuoli joka auttaa häntä siirtymään eteenpäin koska loppujenlopuksi tuhoan vain itseni jos jään.

"Kukaan ei ole koskaan jäänyt kaveriksi...." Luoja tietää että haluaisin viettää aikaa hänen kanssaan ja tiedän että hän haluaisi viettää aikaa minun kanssani. En vaan jou jäädä roikkumaan niin. Se tuhoaisi minut lopullisesti kun näkisin hänet uuden miehen kanssa ja viimeistään varmaan siinä vaiheessa saisin minäkin lähteä, uudestaan.

Meillä oli aina hauskaa yhdessä kun tehtiin asioita. Ei ollut koskaan tylsää ja aina oli mukavaa.

"Olen kaivanut liian syvän kuopan itselleni..."
"Ei ole niin syvää kuoppaa mistä ei voisi ulos kiivetä. Kiipeä ulos, täytä kuoppa ja istuta päälle siemeniä.".

Annoin hänelle tavarat jotka hän on antanut minulle. Rannekorun, muutaman kynttilänpidikkeen ja batman säästöpossun josta todella pidin. Sattuu helvetisti mutta en voi pitää esineitä täällä muistuttamassa hänestä. Rakastin tätä naista todella enemmän kuin ketään olen koskaan rakastanut.

Hän itki "mietin onko tämä viimeinen kerta kun me nähdään....", Suudeltiin.

Sanoin viimeisen kerran "heippa!". Ovi sulkeutui. Kävelin pois.

Näenkö häntä koskaan enää? En tiedä mutta en voi jatkaa odottamista enää. Minullakin on elämä elettävänä.

Ja nyt itken. Rakastin häntä niin paljon. Mutta en vaan voi jäädä kaveriksi, haluan häneltä enemmän.

Rakastan sinua aina T, ikävä että kaikki meni näin.

3

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuggg

      SNIIF. TIEDÄN TUNTEET
      ITKIN MONIA KERTOJA
      KAUAN ...
      SELVISIN KUITENKIN ELÄMÄÄN ARKISTA ARKEANI

    • timetosaygoodbye

      Tsemppiä! Voin kuvitella, miltä sinusta tuntuu. Olen joskus surrut suhteen loppumista niin paljon, että on tuntunut kuin sydän halkeaisi.

    • rgber

      niin väärin, mutta oikein.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4939
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3870
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      191
      3679
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3309
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2999
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2014
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1991
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      188
      1871
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1706
    10. HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ

      Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus
      Kiuruvesi
      98
      1416
    Aihe