Saisi jo tulla kunnon sota!

TIesittekö että rauha on liian tylsää. Meihin geneettisesti suunniteltuihin robotteihin on istutettu kiinnostus aggressioon jotta alienit voivat seurata sellaisen laboratorion toimintaa. Siksi meitä ihmisiä ei kiinnosta liika rauhallisuus!
5258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja sitten jos sellanen sota tulee, niin sä oot ensimmäisenä juoksemassa karkuun...

Äänestä

Joo ei nykymaailmasta löydy enää kunnon sotilaita muualta ku balkkanilta (palkkaa vastaan) ja isisistä (aivopesun tuloksena). Muut ollaan liian nössöjä ja huonokuntosia. Alienitkin voittas meidät 6-0 jos nyt älyäisivät tulla käväseen tällä pallolla.

Äänestä

Siitä vaan muukalaislegioonaan tai johonkin muualle pyrkimään. Kyllä vapaaehtoiselle tykiruualle aina hommia löytyy.

Äänestä

Loppuisikohan tämä Länsi-Eurooppaa tuhoava EU ilmiö.

Äänestä

Voisit pelata niitä sotapelejä, jos sotiminen kiinnostaa.
Sitäpaitsi oikeassa sodassa ei kuoleman jälkeen aloiteta alusta, vaan se
on ohi kerrasta.
Sotiminen typerintä mitä ihmiskunta toimii.
Muutama sotahullu johtaja määrää sotilaat sotimaan keskenään ja
siviilit kärsivät myös.
Nämä sotaherrat eivät sodasta kärsi millään tavoin, heitä suojellaan ja ovat kaukana sotatantereelta turvassa, mutta märäävät sotaan osattomat sotimaan ja varmaan kuolemaan.
Sotajohtajille ihmishengellä ei ole mitään arvoa, ihmiset ovat pelkkiä pelinappuloita sotajohtajille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AlienGeneticEngineering kirjoitti:

TIesittekö että rauha on liian tylsää. Meihin geneettisesti suunniteltuihin robotteihin on istutettu kiinnostus aggressioon jotta alienit voivat seurata sellaisen laboratorion toimintaa. Siksi meitä ihmisiä ei kiinnosta liika rauhallisuus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu