TIesittekö että rauha on liian tylsää. Meihin geneettisesti suunniteltuihin robotteihin on istutettu kiinnostus aggressioon jotta alienit voivat seurata sellaisen laboratorion toimintaa. Siksi meitä ihmisiä ei kiinnosta liika rauhallisuus!
Saisi jo tulla kunnon sota!
6
221
Vastaukset
Ja sitten jos sellanen sota tulee, niin sä oot ensimmäisenä juoksemassa karkuun...
- maailmanrumin
Joo ei nykymaailmasta löydy enää kunnon sotilaita muualta ku balkkanilta (palkkaa vastaan) ja isisistä (aivopesun tuloksena). Muut ollaan liian nössöjä ja huonokuntosia. Alienitkin voittas meidät 6-0 jos nyt älyäisivät tulla käväseen tällä pallolla.
Siitä vaan muukalaislegioonaan tai johonkin muualle pyrkimään. Kyllä vapaaehtoiselle tykiruualle aina hommia löytyy.
- Anonyymi
Loppuisikohan tämä Länsi-Eurooppaa tuhoava EU ilmiö.
- Anonyymi
Voisit pelata niitä sotapelejä, jos sotiminen kiinnostaa.
Sitäpaitsi oikeassa sodassa ei kuoleman jälkeen aloiteta alusta, vaan se
on ohi kerrasta.
Sotiminen typerintä mitä ihmiskunta toimii.
Muutama sotahullu johtaja määrää sotilaat sotimaan keskenään ja
siviilit kärsivät myös.
Nämä sotaherrat eivät sodasta kärsi millään tavoin, heitä suojellaan ja ovat kaukana sotatantereelta turvassa, mutta märäävät sotaan osattomat sotimaan ja varmaan kuolemaan.
Sotajohtajille ihmishengellä ei ole mitään arvoa, ihmiset ovat pelkkiä pelinappuloita sotajohtajille.Näin juuri, taikka lähteä harrastamaan jotain missä pääsee simuloimaan toimintaa. Oikeat sodat ovat vain kärsimystä, tuhoa ja tuskaa. Nykyajan vehkeillä vielä ihan absurdia. Yleensä eniten sodista kärsii viattomat sivulliset ihmiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä242465- 911004
- 58871
- 66845
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26827Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6797Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37790Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.63762Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75684Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu131678