En olis ikinä uskonut että itselle käy näin...menin naimisiin ihan rakkaudesta turvapaikanhakijan kanssa ja tunne oli molemminpuoleinen.Haettiin oleskelulupa,sotut,kävi koulua oppiakseen kieltä sai kela tukia,elettiin normaalia areka joka pikku hiljaa muuttui oudoksi...kontolloi aivan valtavasti minua,aina piti tietää missä menen,mihinkään ei saanut mennä yksikseen,,,ei edes oikein ruokakauppaan.Alkoi syyttämään,että joka mutkassa petän vaikka en todellakaan! Näinköhän kävi,että huijasi minut vaan avioliittoon saadakseen jäädä..sitä tässä mietin nyt,EN OLIS IKINÄ USKONUT.
Avioliittoni
rojjkhjhh111
21657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
kyllä suomiukotkin saattavat olla kontrolloivia ja outoja, eivät siis eroa muista ukoista.
Suominainenko sitten on täydellinen. Ainaki tyhmyytensä puolesta erottaa muista naisista.
Sama juttu, suomiukkoko täydellinen? Ehei. Suomiukko tunnetaan tyhmyytensä vuoksi joka puolella maailmaa. Euroopassa heille naurettiin jo aikoja sitten, kun ressukat yrittivät tehdä businesta, hahaahahahahaha.
Tunnen keski- eurooppalaisia ihmisiä, jotka ihan suoraan ovat naureskelleet suomalaisten miesten tyhmyydelle ja juoppoudelle!!
Kannattaisi suomijullin olla ihan hiljaa vaan, ei ole maine kovin mairitteleva!
Enpä ole tyhmenpää viestiä lukenut.Suominaisillako on sitten hyvä maine maailmalla. Kannattaako olla vain hiljaa,eikä mälistä tyhmyyksiä.
Voi hyvää päivää, suominaisen saa helpolla, viinaa tarjolle, niin kyllä haarat leviävät, tällaisia juttuja täällä Euroopan sydämessä.
Aika harvinaista. Enemmän ominaista se on juuri näiden ählyjen ja muiden kanssa. Se on niiden luonteenvika tai geenivika. Näkeehän sen, että kuinka kohtelevat naisia omissa maissaan. Ei siinä tarvitse muuta selvitystä tehdä.
Suomalaiset miehet ovat maailman mittapuussa korkealle noteerattuja ja älykkäitä. Näkee ulkomaillakin, kun naiset ovat ihan kuumana suomalaisten miesten perään. Yksi mittari tuo naisetkin on.
Itse sanoisin suomalaisille naisille, että älkää pilatko elämäänne mamujen tai matujen kanssa. Oma asianne on, mitä sitten teettekin.
Itse joudutte myös sitä sitten kärisimään. En tiedä oikeastaan yhtäkään onnellista mamuliittoa. Kaikki kariutuvat junttimaiseen sisältöön.
Suomalaiset ovat parasta.
PS. En ole niitä ulkomaan naisia edes koeponnistanut, kun arvaan niidenkin geneettiset heikkoudet.
Kauanko olet ollut naimisissa?
Samaa sattuu kyllä suomalaisissakin miehissä, vaikka suomiukot tällä palstalla siitä herneen nenään vetävätkin. Omalla kohdalla tuo tapahtui hiljalleen (suomalaisen miehen kanssa) avioliiton jälkeen. Mies kadotti ensin melkein kaikki kaverinsa ja ripustautui minuun, jonka takia alkoi kaikkea tekemisiäni seuraamaan.
Miten teillä, oletteko olleet pitkään naimisissa? Tunsitteko toisenne entuudestaan useammalta vuodelta, vai oliko pikainen päätös?
Jos menitte naimisiin nopeaan ja juttu on ilmestynyt jo alkuaikoina, niin kylläpä tuo aika selvästi sinua on hyväksi käyttänyt.
Jos taas olette olleet pidempään naimisissa, voi olla oire jostain muusta. Meillä tuo oire oli, että ukko petti, jonka takia syyllisti minua siitä.
Vain vuoden verran naimisissa ja muutaman kuukauden tuntemisen jälkeen naimisiin.Eka oleskelulupa on, toinen hakusessa ja päätöstä vaille...vituttaa suoraan sanoen jos kuitenkin käytti hyväkseen ja tekosyynä vaan tuo syyttely pettämisestä ja sen takia sanomassa bye bye mukamas...Itse kuitenkin olin ja olen tosissani tässä liitossa ja koko ajan tähän asti on tuntunut että hänkin.Alkuikoina oli kyllä hieman myös mustasukkainen j kontrolloiva mutta ei niin paljon kuin viime aikoina,välillä ihan sairalloista.
Eroa nyt niin ei saa mitään pysyviä lupia. Jos on mennyt naimisiin luvan vuoksi, niin eroaa sinusta kuitenkin kun pysyvä lupa taskussa.
Säästät samalla itseäsi tulevalta mielipahalta.
On se loppu jo ;) ei se uskolla enää.... kannustakaa sitä.
Jos sinut kunniamurhataan, niin voiko nimeäsi käyttää varoittavana esimerkkinä ?
Nykyään turvakoditkin on täynnä teikäläisiä ja teidän afrikkalaisia siskoja.
Naimisiin mennessä on jo seurusteltu joten luulisi ihmisten arvioivan kumppaniaan ennen lopullista päätöstä.
Vapaus päättää omista asioistaan ja menoistaan kuuluu myös avioliittoon.
Toiseen takertuvissa ihmisissä on vikana itsekunnioituksen puute, elämä ei kulje jos ei voi syyllistää tai muuten elää toisen henkilön kautta.
Kannattaa ohittaa tällaiset henkilöt. Henkistä kasvua ei voi vaatia jos sitä ei koskaan ole kumppanistaan havainnut. Ulkona paistaa aurinko ja siellä on satoja vapaita miehiä ja naisia joilla on oikeat elämänarvot.
Suhteen voi lopettaa jos se ei täytä odotuksia. Aikaa ei kannata tuhlata, elämä ei ole niin pitkä että kannattaisi taapertaa sopimattomassa parisuhteessa .
Niin normaali ihminen toimii mutta koska matuilla on aina pelko karkotuksesta niin ne tuppaavat menemään naimisiin nopeasti. Muslimien patjat ovat myös niin tyhmiä että sen sijaan että olisivat seurustelu vaiheessa pidempään menevät naimisiin heti kun matu vaatii.
Pahinta on se että ne menevät naimisiin uuden matun kanssa kun edellinen on ottanut ritolat.
Itsellä sama tilanne. Kun ei vaan suomalaiset tylsät lökäpöksyt sytytä, mutta ne tummat silmät ja kuuma luonne UUUUHHH
Luulis että maailmassa on muitakin miehiä kuin suomalaiset ja pakolaiset. Vai on niin ettei fiksut ulkomaalaiset tarvitse suomiakkoja.
Mutta jos ei ole varaa mennä hakemaan ulkomailta. Pakolaiset tuodaan tänne valmiiks tarjolle. Sieltä vaan valitsemaan omanne.
Tuo tarkoittanee "yhteiskuntaelätin" asemaa, molemmilla osapuolilla.
Tyhjähousuilla ei kuvittelisi olevan oikeutta kovinkaan suuriin unelmiin koska eivät tuo mitään hyvää koko yhteiskuntaan. Vaaditaan mutta ei heistä mitään hyötyä ole.
Ei kiitos pakolaisille ja ei kiitos suomalaisille turjakkeille!
Vaikea kommentoida mutta ole tarkkana. ....Luulen että hakee syytä eroon. En usko että on mustasukkainen kotrolloi että et ehdi löytämään ketään. Mutta en tosiaan tiedä mitä on menossa.
Mulla oli samanlainen alku suhteessa, mies osoitti mustasukkaisuutta ja kontrollointia jo kuukauden jälkeen. En ehdi nyt kertoa koko tarinaa, mut nyt erottua tän miehen puheet on psykoottitasoisia. On ollut niin sairaalloisen mustasukkainen. Lopulta paljastu itse täysin epäluotettavaks naistenmieheksi, naisia joka sormelle. Nyt neuvo: jos mies noin mustasukkainen, sun elämä ei siitä parane. Ja jos epäilet että sun kanssa vain saadakseen oleskeluluvan, voin sanoa et myöhemmin tunnet kovaa katumusta kun kattelet moista. Hae ero, ota pois talonkirjoilta heti ja ilmoita ulkomaalaispoliisille sun epäilykset.