Enpä yhtään ihmettele Soinin matkaa Venäjälle

Putin-täytyy-olla-viisas

6

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oimiksitaas

      Näin on hysteerinen natokiima Suomen tuhoksi!

    • iivisniemen.runkkari

      Perärei'ät eivät ymmärrä ulkopolitiikasta mitään. Takiaispallukka kulutti viime vaalikauden istumalla illat Helsingissä sijaitsevien vieraiden valtojen lähetystöjen päivällisillä. Juopotteli ja syöpötteli, muttei oppinut mitään puheena olleista aiheista.

      Tämä on seuraus siitä, että takiaspallukan kaltaiset nousukkaat pääsevät vastuullisiin tehtäviin. Sian tulisi pysyä lätissään.

      • lyllertävä.paskakasa

        läskipersepyllerö änkyttää, lehdistöavustaja ei kerro mitään. sairaalloisen lihava paskakasa luulee pääsevänsä johonkin kv-virkaan, mutta ei onnistu.


      • lyllertävä.paskakasa kirjoitti:

        läskipersepyllerö änkyttää, lehdistöavustaja ei kerro mitään. sairaalloisen lihava paskakasa luulee pääsevänsä johonkin kv-virkaan, mutta ei onnistu.

        Tietty vois olla parempi Suomen kannalta, että se johonkin säälivirkaan laitettaisiin eläköitymään. Johonkin, missä ei ole todellista valtaa.


    • ff-f

      En edes viitsinyt avata aloittajan sontaluukkulinkkiä. Varmaa kuitenkin on, että Ervasti on niin kovan luokan journalisti, ettei potkuja yhdestä blogista tule, varsimkaan jos se on täyttä asiaa.. MV-lehtihän valehtelee jo otsikossa, että potkut ovat jo tulleet!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      19
      2577
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      37
      2257
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      61
      1272
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      298
      1192
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      956
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      937
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      64
      807
    8. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      773
    9. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      63
      760
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      731
    Aihe