kyllä nainenkin osaa olla väkivaltainen

onnetonisä

Hirveesti täällä puhutaan väkivaltasista miehistä ja naisissa ei ole mitään vikaa ? Mun entinen avovaimo on alkoholisti ja käyttänyt huumeita vielä raskaana ollessakin joi.
Hakkas mua aina ku tuli baarista sekopäissään kotiin. Potki kylkiluihin ja hakkas nyrkeillä kylkiin jos nukuin. Näitä kertoja on kymmeniä eikä itse edes muka muista että on käynyt käsiks. Mutta myös selvin päin käynyt neljä kertaa käsiksi ja murtanut jopa minun keskisormen. Hajottanut telkkarit ja heitelly tavaroita minkä kerkee muistutan että meillä kotona on pieni lapsi joka on joutunut kokemaan näitä yöllisiä sekoiluja. Tehnyt vielä ilmotuksia minusta lastensuojeluun että saisi musta maalattua minut narkkariksi ja naisten hakkaajaksi. Nyt en näe enää edes lastani kun heillä on lastensuojelun turva asiakkuus. Valheellisella ja epärehellisyydellä hankittu suoja. Kun kukaan ei valvo voi hän taas lyödä lasta. Lastensuojeluko hyvä asia ei todellakaan koska eivät ota asioista oikeasti selvää ja kukaan ei valvo isän oikeuksia. Jos sanon jotain sitä ei edes uskota missä vika ?

0

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Lataus pakkaskelissä

        En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
        Hybridi- ja sähköautot
        193
        7317
      2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

        Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
        Maailman menoa
        130
        3310
      3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

        Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
        Maailman menoa
        116
        1954
      4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

        Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
        Ikävä
        61
        1912
      5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

        Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
        Maailman menoa
        61
        1857
      6. Tiedän ettei

        Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
        Ikävä
        19
        1809
      7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

        Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
        Maailman menoa
        83
        1796
      8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

        Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
        Maailman menoa
        6
        1685
      9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

        Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
        Maailman menoa
        17
        1561
      10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

        kuka rakastaa ja ketä ?
        Ikävä
        72
        1416
      Aihe