Kun muutin miestäväni luo niin toivoin, että hän heittää entisen naisen tavarat pois Siis vie hänelle tai hankkiutuu tavalla tai toisella eroon niistä. Kysymyksessä oli siis pahvilaatikoita täynnä arvotonta krääsää. Eikä tää nainen ollut kaivannut niitä lähes vuoteen. Esitin ensin asiasta pyynnön ja odotin jotain tapahtuvaksi. Hän vain aikoi miettiä asiaa. Loppujen lopuksi jouduin itkemään asian takia monta kertaa ja se alkoi murentamaan rakkauttani. Tuntui käsittämättömälle, että toinen ei välittänyt tunteistani, vaikka itse olisin ollut valmis vaikka mihin hänen takiaan. 10 kk:n jälkeen olin siinä pisteessä, että halusin erota. Siinä vaiheessa hän lopulta teki asialle jotakin.
En vain pysty käsittämään miehen käytöstä, kun kuitenkin haluaa olla kanssani ja sanoo rakastavansa.
Voisiko joku selittää?
En vain pysty käsittämään miehen käytöstä, kun kuitenkin haluaa olla kanssani ja sanoo rakastavansa.
Voisiko joku selittää?
Vastaukset 2
Vanhimmat
"että toinen ei välittänyt tunteistani, vaikka itse olisin ollut valmis vaikka mihin hänen takiaan."
Paitsi sietämään muutamaa laatikollista exän tavaroita?
Despootti sinä olet ja käytät tunteitasi oikeutuksena paskomaan suhdettasi. Et ole missään asemassa arvioimaan miehen tunnevammaisuutta jos omasi on invaliditasoa.
Minä heittelin edellisen naisen tavarat roskiin sitä mukaa, kun niitä putkahteli kaapeista esille. Kaipa olisi hakenut pois, jos olisi tarvinnut.