Pari virhettä (niiden miljoonan muun lisäksi

Katri ei liho, vaikka hän on hurja syöppö.
Annika ei laihdu, vaikka hänellä on bulimia.
1911
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei minusta Katri syö nyt niin erikoisen paljoa.. syön itsekin, mutta liikun.Ja Annika taas ei ole edes mikään lihava, ja kun syö pullaa ja muuta ni ei laihdu..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kummastunut kirjoitti:

Katri ei liho, vaikka hän on hurja syöppö.
Annika ei laihdu, vaikka hänellä on bulimia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu