Kaikki ihana enään vain muistoissani

Sattuu

Suksemme menivät pitempi aikaisen deittini kanssa ristiin. Anteeksi olen pyytänyt, mutta hän katkaisi yhteydenpidon.
Olen koittanut unohtaa hänet, mutta en vain pysty siihen. Enkä edes oikeastaan haluaisi unohtaa, sillä samanlaista yhteyttä ei ole ikinä kenenkään kanssa ollut.
Aamusta iltaan sitä vain odottaa, että hän lähtettäisi vaikka edes yhden snäpin.
Tiedän, että tämä on vain toiveajattelua, mutta tunteeni ovat edelleen niin vahvat, etten itselleni mitään mahda.

8

374

Äänestä

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikäänautaei

      Tiedän tunteen.. perseestä. Kun ihmiset voisivat olla rehellisiä ja sanoa suoraan ja saattaa asiat päätökseen. Sitä vaan odottaa kun ei enää jaksa tehdä itsestään pelleä.

      • Sattuu

        Tekisi mieli ottaa yhteyttä, mutta nimenomaan sitä tuntisi vain itsensä pelleksi, kun toinen ei siihen mitään kommentoi.
        Harmi, että homma kaatui vieläpä hyvin onnettomaan riitaan, jota ei olisi edes vaikea sopia. Mutta jossei toinen osapuoli halua tulla yhtään vastaan niin silloin se on mahdotonta..


    • LauraLiibaLaaba

      Mä niin tiedän tuon tunteen ;( Puolen vuoden suhde kariutui juuri, aivan yllättäen ja vailla mitään selityksiä. Kaikki näytti niin hyvälle. Oli suunnitelmia kesäksi, tää mies pyysi mua muuttamaan luokseen ja mulla oli jo hienoinen varmuus että tämä olisi vakaalla pohjalla.

      Sitten.. Firman saunaillan jälkeen täysi hiljaisuus. Vahvasti epäilen mitä silloin on mahdollisesti tapahtunut. Mutta ei ole selkärankaa vastata viesteihin ja kertoa totuutta. Tää asia piinaa koko ajan mieltä enkä saa rauhaa. Miten onnistun tästä jatkamaan? Olen vain muutamia viestejä laittanut, pitääkö kuitenkin luovuttaa ja hyväksyä etten saa selitystä häneltä?

      Lisäksi pappanikin kuoli vasta, surua siitäkin painaa. Ja huomenna alkaisi kesäloma. Ei voisi tunnelmat alempana olla :(

      Kertokaa viisaammat miten pääsen tästä eteenpäin!

      • hajotettu

        jumakauta,toi eka osio suoraan niinkun mun elämästä. tiedän just miltä tuntuu.


    • ylpeevaiylpee

      Jos se toinen osapuoli ei kestä kohdata asioita? Henkinen lukko ei aukea helpolla. On helpompaa pysyä mukavuusalueella ja torjua ikävät asiat. Varmasti hän kärsii ja kierii itsesäälissä ja erilaisissa negatiivisissa tunteissa.

    • LauraLiibaLaaba

      Niin, olen tuotakin miettinyt. Hän halusi mennä itselleen helpompaa tietä. Luultavasti taustalla voi hyvinkin olla tunnelukko tai muunlainen kyvyttömyys ilmaista tunteita. Kiitos vastauksesta!

    • miehetosaa

      Varmaan akka olemassa. En usko noihin tunnelukkoihin aina jokin asia löytyy miksi suhde ei etene. Ei osaa olla rehellinen.

    • Sattuu

      Näköjään viikko kulunut, tuska ei ole helpottanut yhtään, päinvastoin.
      Kyllä tässä vain odottaa juhannusta, saa vetää 3 päivää niin kännissä, jottei toivottavasti tarvi hetkeen murehtia tätä asiaa.

      Lisäsin pari päivää sitten instagram kuvan. Puhelimeen tuli ilmoitus, kuinka tämä ihana ihminen tykkäsi ensimmäisenä kuvastani. Muutaman minuutin päästä katsoin, ja tykkäys oli kadonnut (itseäni ei tykkäykset kiinnosta, mutta tämä vain pomppasi silmään, kun mielitietty sen teki). Halusi varmaan aluksi tykätä, mutta tajusikin, että ei voikkaan tykätä.

      Ärsyttää tämä ahdistava olo. Haluaisin vain nähdä, halata ja vaihtaa edes muutaman sanan.
      Eikai se auta, kun mennä taas sänkyyn haaveilemaan, että hän olisi vieressä. ;(

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      87
      2059
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1333
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      136
      1003
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      215
      938
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      81
      827
    6. 95
      813
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      724
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      52
      695
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      73
      691
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 43
      571
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      459
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      454
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe