niin miten akateemisesti koulutettu tohtori sanoo saman kuin kouluttamaton eli kouluttamaton sanoo naiselleen keitetäänkö kahvit tai meneppäs makkariin valmistautumaan hemmottelua varten tulen kun polttanut tupakin loppuun tai mennääs yhdessä suihkuun tai nyt pussaillaan niin miten tohtori mies sen sanoo sivistyneesti ja miten kouluttamattoman sydän on huonompi rakastamaan kuin koulutetun tai mamun sydän eli onko kouluttamattomalla huonompi sydän ja rakastaa huonommin kuin muut
miten puhutaan sivistyneesti
työläisen.sydän
12356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kouluttautumaton tosiaan sanoo "nyt pussaillaan". Yleensä noin taitaa nimittäin sanoa joku, joka ei ole vielä suorittanut peruskoulua.
niin kouluttamaton voi myös olla sanomatta mitään ja pussailee ja sit tosiaan pussaillaan ja sydämmesi tietää nyt pussailette rakastuneesti toi mies rakastaa minua ja tiedät pussailee sinua kun rakastaa sinua ja olet niin kaunis ja seksikäs että miehen on pakko pussailla sinua ja pakko viedä makkariin
Kuulostaa aika epämiellyttävältä tilanteelta. :(
Mielenkiintoinen kysymys.
Ensinnäkin akateemisesti koulutettu polttaa tupakkia pienemmällä todennäköisyydellä kuin se kouluttamaton.
Koulutetun sydän tuskin on sen parempi kuin kouluttamaton, paitsi jos otetaan asia kirjaimellisesti. Koulutetut ovat yleensä terveempiä kuin kouluttamattomat.
Kuvittelen, että kouluttamaton mies ehdottaa seksiä suoremmin kuin kouluttamaton, mutta en ole varma. Joskus se suoruus on hyväksi.
Monesti kuitenkin on tärkeämpää mitä sanoo ja tekee ennen sitä seksin ehdottamista, kuin itse ehdottaminen.
Saattaa olla, että se akateemisesti koulutettu juo ne aivosolunsa viikonloppuisin keskustan yöelämässä, kun ei koulutetulla ne harmaat aivosolut vielä aktivoituu. (Näkisit vain Euroopan professorit ja tohtorit yöelämässä, ei kyllä uskoisi, ellei olisi itse nähnyt, oikeastaan jos ei tietäisi, niin suurimmalle osalle näyttäisi ovea "Ai niin kuin tohtori vain, yeah right")
Koulutetun maksa ei voi hyvin, saattaa kouluttamattoman oluella marinoitu maksa voida paremmin. =P
Sitten tuohon oikeasti mielenkiintoiseen ja tärkeämpään kohtaan, muut vaati enemmän tai vähemmän läpyskää... Ehdottelu saattaa siis olla pelkästään visuaalista ja johdattelevaa. Toimitaan sponttaanisti toimintaelokuvassa, ei lueta käsikirjoitusta ja mennä sana sanalta sen mukaan. (Kaikki vain tapahtuu, laitetaan tapahtumaan, ei töksäytellä turn offeja)
". Alkoholisairastavuuden ja -kuolleisuuden on arvioitu olevan vähiten ansaitsevalla kymmenesosalla miehistä 5–10 kertaa suurempia kuin eniten ansaitsevalla kymmenesosalla."
" Miehet juovat kolme neljäsosaa kaikesta alkoholista ja alkoholikuolleisuus selittää noin viidenneksen miesten ja naisten elinajan odotteen eroista."
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk01120
Eniten ansaitseva ostaa uuden maksan. =P Entä sitten kun poistetan se kymmenesosa ja katsotaan koko väestöä tai yleisesti maailmanlaajuisesti. Toiset tosin juo kuin sieni mietoja alkoholituotteita, kun toisilla on maustetut väkevät rapujuhlat jokaisen tilaisuuden jälkeen nimikkeellä cocktail-tilaisuus.
Kyllä, miehet juovat, eikä se siihen jää, kyllä ne vielä keitteleekin, omenamehut näönvuoksi mukana.
Siinä tuli selitettyä maksakirroosi, löytyykö terveyskirjastosta vielä, kuinka aivosolut tuhotaan? Onko eroteltuna akateemisesti koulutetut perijät, jotka haistelevat liimapuikkoja? =)
Kyse ei kai ole siitä että koulutettu pyytäisi pussailemaan tai kahvin keittoon jotenkin eri tavalla. Vaan siitä että koulutettu pystyy yleensä keskustelemaan muuten elämän asioista monipuolisemmin kuin vähän koulutettu, hänellä on todennäköisesti laajempi kokemus kulttuurista, matkailusta yms. asioista joten hänen elinpiirinsä on laajempi jne.
Parisuhde koulutetun kanssa voi siis parhaassa tapauksessa ole monipuolisempi ja antoisampi kuin paikoilleen jämähtäneen kouluttamattoman kanssa.
Mutta nämä ovat kyllä myös paljolti stereotypioita eikä niitä pidä ottaa kovin kirjaimellisesti. Kouluttamatonkin voi tietää paljon asioista ja olla avarakatseinen. Itsestä se on paljolti kiinni.
Kun kouluttautumaton sälli karjaisee että "anna huora pillua" niin akateemisesti sivistynyt tohtori sanoo saman asian että "janoan vulvaanne neiti".
hahhah, minulla on alkamassa suhde yhteen proffaan joka on helvetinmoinen häntäheikki ollut aina. Pari sataa kaatoa jo takana joten ehkä en jää viimeiseksi mutta nyt nautin tästä uudesta suhteesta niin kauan kuin vain on mahdollista.
Naimisissakin on, vaimo aika säälittävä kun ei lähde nostelemaan vaikka tietää millainen miehensä on.
Itse olet säälittävä, kun sellaista miestä käytät hyväksi. Mistä tiedät suhteen olevan alkamassa?
Luultavasti alapäänsä on kertonut yläpäälle, että vakava suhde on alkamassa vastoin kaikkea järkeä. Itkut tulevat sitten myöhemmin.