mielipiteitä tästä suuresta yhtyeestä joka nousi kellarista stadionluokan bändiksi ja suurimmaksi bändiksi vuosina 1988-1993.. laittakaa paras levy ja paras biisi?? mun suosikki levyni ei ehkä yllätä koska luulen että guns n'roses faneista 80% on samaa mieltä eli se on appetite for destruction.. paras biisi voi jopa monia yllättää eli se on out ta get me.. vaikka bändi ei enään olekaan entisensä niin kuiteskin heidän kuolemattomia kappaleitaan soitetaan radiossa ja heidän levynsä myy edelleen.. onhan se huikeata että heidän musiikkinsa on kiinnostanut miljoonia ihmisiä ja heidän levyjään on kaupattu yli 90 miljoonaa kappaletta (vain viisi studio albumia).. onhan se jo merkki kuolemattomasta bändistä jonka menestys vaan kesti noin 6 vuotta..silti sitä bändiä ei voi olla mainitsematta jos puhuu rock/hevi bändeistä, niin syvät arvet se jätti lyhyen uran aikana..
guns n'roses
gunnari85
9925
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllähän se lies on paras levy ja siitä move to the city biisi. Ei tollasta bändiä enää koskaan tuu olemaan...
appetite on paras levy ja biisit Sweet Child ja Ain't it Fun (coveri)
..on ehdottamasti appetite. parasta biisiä on kyllä vaikea sanoa, mutta ainakin nightrain,
coma ja civil war on ne tämän hetken lempparit.
misfits-coveri attitude on kanssa kiva :)
levy vaihtelee aina välillä, appetite on tällä hetkellä niin kulutettu, että illusion 2 kuulostaa parhaalta. ja jos biisi pitäisi valita niin estranged. Ja ne kaikki muutkin!
On Appetite, niukasti perässä tulee Illusion 2...
Biiseistä tulee heti mieleen Think about you.
Ei Guns´n roses kyllä mikään kovin iso nimi 1988-1990 ollu vasta kun Illusionit tuli se nousi mega luokan bändeihin. Enkä usko että se on yli 90 miljoonaa levyä myönyt vaikka vitun paljon onkin myönyt. Toisekseen Axl on vitun surkea laulaja, mutta en kiellä etteikö GN´R:llä olisi hyviä biisejä.
P.s Outta get me on vitun kova biisi
kyllä GNR:lle pitää antaa propsit, oisivat vaan saannet pysyä kasassa kauemmin taikka tehdä jonkin näkösen comebäkin niinkuin Maiden , joka on onnistunut suhteellisen hyvin myymään levyjä ja tekemään uutta matskua jo 2 vuosikymmenen ajan! Ois nimittäin hienoa nähä bändi esim Hartwalilla varmasti ois täyteen myyty on nimittäin sen verran legendaarinen bändi !
...Sinä saatanan vääräuskoinen ensinnäkin gunnareiden appetite for destruction on maailman myydyin esikois albumi ja axl taasen on yks koko planeetan vittu parhaimpia laulajia ja se sitä paitsi laulaa 6 eri äänellä ja ne on tosiaankin myyny 90 milj. kpl levyjään
sä puhut V**** niin asiaa !!! gunnarei ei oikeest lyö mikään !!! axl muuttaa knockingissaki ääntä koko ajan !!!