Alkoholiongelmaa ei ole olemassakaan

On vain yksinäisiä ja ahdistuneita miehiä jotka tarvitsisivat rakkautta mutta eivät sitä saa ja siksi lääkitsevät tuskaansa huumeilla ja/tai alkoholilla.
19342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

On tuossa aika paljon totuutta. Ja lisäyksenä: koska olette kuulleet naisesta joka joutuu ottamaan rohkaisuryypyn?

Äänestä
  • Eikäs viinikin ole ns.rohkaisua?
    Monet naiset tuntuu tarvitsevan (joojoo ei koske absoja ym) sen lasin tai kaksi "päästäkseen tunnelmaan" ;) Omissa kavereissa on paljonkin näitä ja pari naista, jotka eivät voi missään olla tai mennä ilman sitä väh.lasia shamppanjaa.

    Äänestä

  • aateennn kirjoitti:

    Eikäs viinikin ole ns.rohkaisua?
    Monet naiset tuntuu tarvitsevan (joojoo ei koske absoja ym) sen lasin tai kaksi "päästäkseen tunnelmaan" ;) Omissa kavereissa on paljonkin näitä ja pari naista, jotka eivät voi missään olla tai mennä ilman sitä väh.lasia shamppanjaa.

    Onhan se, mutta en ole kuullut koskaan naisen ottavan viiniä rohkaisun vuoksi - että uskaltaisi paremmin mennä juttelemaan tuntemattomalle miehelle.

    Äänestä

  • Huomaa ettette tunne kovin montaa naista. Tuon kuulee aika usein.

    Äänestä

  • tarralenkkari161 kirjoitti:

    Huomaa ettette tunne kovin montaa naista. Tuon kuulee aika usein.

    Joo, minäkin tunnen muutaman naisen, jotka eivät voi lähteä minnekään ihmisten ilmoille seurustelemaan ilman pohjia. Tanssimaan ei missään nimessä voi mennä, jollei ole jo kunnolla humalassa :-/

    Toimii alkoholi naisillekin estoja vapauttavasti.

    Äänestä

Niin, miehet käsittääkseni juovat sen takia, että heillä ei ole naista.. tai siksi koska on.

2Äänestä

Naiset kelpuuttaa juoppoja jännämiehiä koska elämä ei ole niin tylsää sellaisen kanssa.

Äänestä

Miksi niistä kukaan ei kuitenkaan luovu viinasta saadessaan rakkautta? Miksi se viinapullo on heille kuitenkin arvokkaampi asia, kuin se vierellä kulkeva rakastava ihminen?

Äänestä

Syitä+juomiseen+on+monia,+toisaalta+juomis+tapojakin+on+monia.Keskiviikkoiltana+8.6.2016+a-studio+jossa+oli+ville+niinistä+joka+fiksuna+ei+vastannut+rahakysymykseen+sai+mielen+kiehahtamaan,+poliittisia+irtopisteitä+liikaa+kalasteltiin,perinteinen+ongelma+sitten+sivutettiin+kierrellen,+eli+suomi+ottaa+jo+nyt+joka+viidennen+euron+syömävelkaa,+lisää+porukkaa+pitäisi+saada+elämään+ainakin+ekat+vuodetsosiaalitukien+varassa+ja+lisää+velkaa+tarvitaan...Missä+menee+Suomen+kantokyky?+Tähän+Ville+Niinistö+ei+fikuna+vastannut...KiKy+jossa+rangaistaan+työntekijöitä+tekemään+18h/vuosi+töitäAktiivisesti++20v+talousuutisia+seuranneena+ymmärrän+tämän,+toisaaltaihmettelen+miksi+oletetaan+että+suomen+tuleva+kasvu+lepää+kotimarkkinoiden+varassa...Toki+tukien+varassa+olevilta+ei+leikata?+ja+jos+tuhansia+uusia+lähinnä+alkuun+tukienvarassa+olevia+tulee+voiko+kasvu+olla+heidän+varassa,+siis+jotka+saavat+rahat+veroista...Mielestäni+elämme+mielenkiintoisia+aikoja,+olen+omia+rahoja+sijoittanut+pörssiosakkeisiin++110%+korkopapereissa+on+10%Mielitekisi+keventää+osakepainoa,+toisaalta+moni+tilasto+kertoo+muuta.Hyväsetti+parivuoden+takaa+jonka+jokaisen+olisi+hyvä+kuunnella.Kenties+tämän+jälkeen+kalle+pikkuhiljaa+pois+aamutv:stähttp://areena.yle.fi/1-1953461Kalle+Isokallio:+"Me+ollaan+tilanteessa,+jota+ei+pysty+enää+korjaamaan"+Itselläni+on+runsaasti+alkoholipitoista+juomaa+lähes+aina+baarikaapissa,+jääkaapissa++muualla+varastossa,+tankkaan+varastoja+fiiliksen+mukaan+lähes+kaikki+juomat+ostan+Virosta/laivalta/ulkomailta.

Äänestä
  • Lukasin myös ohimennen, mielenkiintoista taidan ottaa vielä oluen...

    Se joku kaunis päivä kun ajattelen olen vapaa, teen mitä haluan...

    Äänestä

duunijuoppo

Äänestä
  • onneksi kaikki ei ole 8-16 duunissa

    Tulevaisuudessa toivon että työ paikalla olo aikani menee o

    Eläminen osingoilla...

    Äänestä

Naiset tarvii alkoholia kun muuten eivät uskalla lähestyä miehiä.

Äänestä

Jos mielestäsi alko-ongelmaa ei ole niin sinulla on todellisuusongelma.

2Äänestä
  • Ja sinulla on ongelma luetun ymmärtämisessä.

    Äänestä

  • Ehei, ei ole. Ymmärrän täysin mutta sinäpä et taida.

    Äänestä

Samaistun täysin aloitukseen

Äänestä

Alkoholista tulee ongelma ainoastaan silloin kun se loppuu kesken.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miesilmantyttöä kirjoitti:

On vain yksinäisiä ja ahdistuneita miehiä jotka tarvitsisivat rakkautta mutta eivät sitä saa ja siksi lääkitsevät tuskaansa huumeilla ja/tai alkoholilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu