Olen ostamassa paria rannekelloa, ja kyseisestä osoitteesta ne saisi paljon edullisemmin kuin useasta liikkeestä Suomessa. Siis jopa 30-40% halvemmalla, mielestäni hieman epäilyttävää..
Onko kenelläkään kokemuksia tästä firmasta, voiko luottaa että kellot ovat esim. aitoja? Entä toimitus/takuu/asiakaspalvelu yms? Ei sitten mitään mainospuheita vaan ihan rehellisiä ostokokemuksia, kiitos! :)
Kokemuksia Laatukellot.fi?
9
2087
Vastaukset 9
- ruotsalainenViritys
Halvat on vanhoja malleja joita saa vähintään samaan hintaa jos ei jopa halvemmalla paikallisista liikkeistä. Toimiva asiakaspalvelu, takuu heidä oma takuu, ei minkään merkin valtuutettu myyjä. Aitoja ovat. En osta itse koskaan tuolta.
- svenskit_osaa
"Halvat on vanhoja malleja joita saa vähintään samaan hintaa jos ei ..."
Mainitse pari esimerkkiä. - halpiksistaEnTiedä
vai pitää sulle olla kaikki valmiina? Usko kokeneen sanaan.
- xpkel
Paskanjauhajia riittää....
- Klokuspede
Tuolta on moni tilannut, ja monelle on paskaa tullut käteen. Turha toisaalta varoitella, sillä ihminen ei opi eikä kuuntele ennen kuin on itse lyönyt kätensä paskaan.
Kertaus: ruotsalainen firma, joka ostaa kellot jälleenmyyjien näytekappaleista. Ei toki kaikkia, vaan osa tulee bulkkina kaukoidästä. Ja jos kerran olet netissä, valitse nyt edes herran tähden joku halvempi sivusto, jolla parempi maine.Sitä vähän epäilinkin. Päätin ostaa kelloni ihan liikkeestä Suomesta, eipähän käy sitten huonosti. Kiitos vatauksesta.
sipes kirjoitti:
Sitä vähän epäilinkin. Päätin ostaa kelloni ihan liikkeestä Suomesta, eipähän käy sitten huonosti. Kiitos vatauksesta.
Vastauksesta*
- 322322
kirjoitin myös oman kokemukseni firmasta. huijareita ovat
- Suosittelen
En ole tilannut Laatukelloista, mutta vertaillut hintoja kyllä. Ostin sveitsiläisen kellon merkin suomalaisen edustajan kautta. Kelloa oli valmistajan varastolla Sveitsissä ja kun edustaja tilasi sen, sain sen vajaassa viikossa. Hinta oli useita satasia edullisempi kuin valmistajan sivuilla oleva ohjehinta ja reilun satasen edullisempi Laatukellot.fi:n saman mallin hintaa. Takuu- ja huoltoasiat ovat kunnossa suomalaisen edustajan kautta. Eli kannattaa tilata kotimaisesta merkkiliikkeestä: edullisempaa, nopeampaa, luotettavaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881434
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K221155En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o651120- 65928
- 68826
- 62813
- 70768
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24740- 69702
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39658Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49647- 133636
- 52606
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36595- 68557
- 19547
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️33545- 43544
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve42539- 29535