Kokemuksia Laatukellot.fi?

sipes

Olen ostamassa paria rannekelloa, ja kyseisestä osoitteesta ne saisi paljon edullisemmin kuin useasta liikkeestä Suomessa. Siis jopa 30-40% halvemmalla, mielestäni hieman epäilyttävää..
Onko kenelläkään kokemuksia tästä firmasta, voiko luottaa että kellot ovat esim. aitoja? Entä toimitus/takuu/asiakaspalvelu yms? Ei sitten mitään mainospuheita vaan ihan rehellisiä ostokokemuksia, kiitos! :)

9

1716

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruotsalainenViritys

      Halvat on vanhoja malleja joita saa vähintään samaan hintaa jos ei jopa halvemmalla paikallisista liikkeistä. Toimiva asiakaspalvelu, takuu heidä oma takuu, ei minkään merkin valtuutettu myyjä. Aitoja ovat. En osta itse koskaan tuolta.

      • svenskit_osaa

        "Halvat on vanhoja malleja joita saa vähintään samaan hintaa jos ei ..."
        Mainitse pari esimerkkiä.


      • halpiksistaEnTiedä

        vai pitää sulle olla kaikki valmiina? Usko kokeneen sanaan.


      • xpkel

        Paskanjauhajia riittää....


    • Klokuspede

      Tuolta on moni tilannut, ja monelle on paskaa tullut käteen. Turha toisaalta varoitella, sillä ihminen ei opi eikä kuuntele ennen kuin on itse lyönyt kätensä paskaan.

      Kertaus: ruotsalainen firma, joka ostaa kellot jälleenmyyjien näytekappaleista. Ei toki kaikkia, vaan osa tulee bulkkina kaukoidästä. Ja jos kerran olet netissä, valitse nyt edes herran tähden joku halvempi sivusto, jolla parempi maine.

      • Sitä vähän epäilinkin. Päätin ostaa kelloni ihan liikkeestä Suomesta, eipähän käy sitten huonosti. Kiitos vatauksesta.


      • sipes kirjoitti:

        Sitä vähän epäilinkin. Päätin ostaa kelloni ihan liikkeestä Suomesta, eipähän käy sitten huonosti. Kiitos vatauksesta.

        Vastauksesta*


    • 322322

      kirjoitin myös oman kokemukseni firmasta. huijareita ovat

    • Suosittelen

      En ole tilannut Laatukelloista, mutta vertaillut hintoja kyllä. Ostin sveitsiläisen kellon merkin suomalaisen edustajan kautta. Kelloa oli valmistajan varastolla Sveitsissä ja kun edustaja tilasi sen, sain sen vajaassa viikossa. Hinta oli useita satasia edullisempi kuin valmistajan sivuilla oleva ohjehinta ja reilun satasen edullisempi Laatukellot.fi:n saman mallin hintaa. Takuu- ja huoltoasiat ovat kunnossa suomalaisen edustajan kautta. Eli kannattaa tilata kotimaisesta merkkiliikkeestä: edullisempaa, nopeampaa, luotettavaa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      318
      6874
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      69
      3976
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3115
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2827
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1932
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1702
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1692
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1528
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1521
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1418
    Aihe