Morjesta kaikille!
Tiedättekö, mistä saisi kuminauhattomia alushousuja? Kuminauhat aiheuttavat allergisia oireita eräälle ystävälleni.
Kuminauhattomat alushousut
5
2259
Vastaukset
- nhgtytr
Jos otetaan palstan viimeaikainen tapa huomioon niin kyse on naisten alushousuista, joita on tietysti käyttämässä mies. Syy on joku erittäin käytännöllinen jota kukaan ei oikein sellaiseksi ymmärrä. Miehillähän on täysi oikeus pitää naisten alusvaatteita, jonka johdosta se on kuuleman mukaan erittäin yleistä ja luonnollista.
Kaverisi vielä kaiken lisäksi käski sinun kirjoittaa tästä tänne. Menikö oikein?- Anonyymi
Ei minullekaan nykyisin sovi,olen allerginen kumille.
- mies7722
Kyseessä on ihan normaali mies, joka haluaa ihan normaalit alushousut, joissa ei vaan ole kuminauhoja. Kyse ei siis ole mistään perverssioista.
- Harvinaista
Varsinkin miesten kalsareissa on automaattisesti kuminauhat, eihän ne muuten pysyisi ylhäällä. Muutenkin on melkoisen harvinaista että vyötärönauha olisi muuta materiaalia kuin kumia (halpa ja riittävän joustava). Helpoimmalla tilanteen voi korjata kun ostaa kalsareita joissa on erillinen kuminauhakuja ja poistaa kuminauhan sekä korvata se narulla uimahousutapaan.
- Asiasta_puheenollen
Kysymys: Aiheuttaako myös elastaani allergisia oireita ystävällesti?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5128739Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1396027Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3515077Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli634706Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s914290Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664013SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1813873- 911808
- 1031364
- 47939