Moraalisesti arvokkuutensa säilyttänyt kunniallinen porvari ja sosialisti ei ole homo eikä tule homoksi. Homous on moraalin romukoppaan heittäneen heikkoluonteisen haahuilijan valinta. Moraalikonservatiivisuus on hyve.
Homous on luonteen heikoutta
arvokonservatiivi.63
10133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mm. Jeesuksella oli yön kestänyt homosuhde läpinäkyvään pellavaliinaan verhotun nuorukaisen kanssa.
Nuorukainen suorastaan kärtti saada viettää yön Jeesuksen kanssa ja niin sitten tapahtui. Raamatun mukaan Jeesus opetti nuorukaiselle sen yön kuluessa taivasten valtakunnan salaisuuden.
Eikö olekin romanttista? :D
Turhaa pilkkaa. Pyydä sinäkin synnit anteeksi ja ota Jeesus elämääsi. Homous on pahan hengen aiheuttama synti ja täysin saatanasta. Homoudessa ei ole mitään hyvää vaan se on raamatun mukaan yksinkertaisesti syntiä. Homoutta ei voi puolustaa vaan se on erittäin saatanallista toimintaa joka johtaa helvettiin lopulta. Toki sinne kaikki joutuu jos ei tule uskoon. Jehovan todistajatkin joutuu raamatun mukaan helvettiin koska ei ne pidä Jeesusta pelastajana. Jeesus on ainoa tie isön luo.
Mitä ihmeen pilkkaa siinä on jos kaksi hyvännäköistä ja -kuntoista miestä suutelee toisiaan kiihkeästi lihakset pullistellen...
Hekumallistahan se on.
Raamattu tosin ei kerro oliko Jeesus lihaksikas.
Veikkaan, että Jessellä oli pyöreä pylly ja lihaksikkaat posket!!
ALOITTAJA ON IDIOOTIN RÄÄPÄLE SAIRAS MÄTÄPIERU!!!
MENES NYT KUULE APINA ITSEES ENNENKUIN ALAT SYYTELLÄ PAVIAANI!!
Homo pillastui. Mene hoitppn niin pääset vaivastasi.
Ei ole mitään muuta mahdollisuutta kuin palata moraalikonservatiivisiin arvoihin. Esim vaimot olisi puettava siveysvöihin ja avaimet aviomiesten hallussa. Puolueet - toimintaa!
Homous ja lesbous voidaan parantaa htvällä terapialla.
Ai niin kuin pitäisi taistella mielellisesti jatkuvasti ettei tee mieli paneskella jätkien karvaisia perseitä, hahahah :D En edes panisi naistakaan perseeseen, sitä varten on olemassa pillu, se on se oikea ja aito reikä. Mitään luonteen lujutta tässä ei tarvi!
Näkemys tuokin jos on kokoomus-väen kannalta näin? Ja kansan ryhmään kiihottavaa kannanottoa jälleen! Ei eroa paljoa muslimien kannoista!
Onko Suomessa jo muslimi-kokoomuksen kannattajia vai vasta onnettoman Orpon kautta tulollaan?
Mutta miten kävi Stubbille ja Kataiselle ei niin hyvin, vai olenko väärässä?