Mustilla on työuupumus Ellun vuoxi
hankin just ketunrautoja
7
107
Vastaukset
- lakirunoilija
Odottelen täällä kanalan liepeillä sakkolapun kanssa.
- foxyEllu
Jaah, shit laitan sinne karhunrautoja
foxyEllu kirjoitti:
Jaah, shit laitan sinne karhunrautoja
Lainaaks mulle, verokarhuu varte.
No voi Musti-rukkaa, mitä sie oot Ellulle männy tekemään.
Nyt sinä et hoida työuupumustasi, vaan hoidat alistamisfantasiaasi. Katsos, kun uupumustasi ei poista oikeutettu mielipahasi kanoja kohtaan, vaan tuntemasi myötätunto kanoja kohtaan vain pahentaa sitä. Sun pitää yksinkertaisesti hyväksyä se tosiasia, että jossain on nälkäinen kettu, joka vetää poskeensa hankkimansa saaliin ja sen onnettoman kanan elämä oli sitten siinä. Eihän se elämä hukkaan suinkaan mennyt. Hyvä kana, hyvä elämä ja vielä parempi ateria.
Eihän siitäkään mitään tulisi, jos alkaisin omaa uupumusta hoitaakseni ammuskella asiakkaitani. Tarkemmin ajatellen voisin tietysti ampua ensin heidän omaisensa, koska ovat läheisensä siihen jamaan saattaneet, että änkeävät tyköni. Tässäkin pitää vain muistaa, että liiallinen myötätunto ihmistä kohtaan on yliarvostettua ja lopulta se kaatuu vastaanottajan niskaan tehden hyväätarkoittavasta ihmisestäkin yhden suuremman luokan perkeleen ruumillistuman joka maa päällänsä kantaa.
Uupumus on niin salakavala tauti, ettei sitä edes hoksaa ennenkuin se kirjaimellisesti alkaa syödä sisuskalujasi. Silloinkaan ei vieä millään tahtoisi antaa periksi, mutta lopulta on vain hyväksyttävä se tosiasia, että hei, me ollaan hävitty tää peli.
Rakkauden voi tappaa väkivallalla. Mutta se ei koskaan voita sitä ;)- loppuhuipennus
Sinulla on liian karvaiset kädet sanomaan mitään.
loppuhuipennus kirjoitti:
Sinulla on liian karvaiset kädet sanomaan mitään.
Voi kuule. Minua ei muutamat karvat ole ennenkään estäneet.
Siksi toisekseen käteni ovat täydelliset juuri tälläisinä. Älä viitti olla niin mustis ;)- Musti.fatique.gravis
Ellu taas valehtelee
Tärkeä osa ravinnostani kanaa tahi broileria
Mut arvaas maistuuko kananreisi
josson ketun hampaanjäljet?
En rabiesriskin wuoxi voi syödä niitä rönttejä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906074Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134730Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232488Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys332196Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441180