Aikoinaan oltiin niin rakastuneita nuoria ja se oli luultavasti kummankin ensimmäinen parisuhde. Erostamme on jo useampi vuosi ja silloin pystyin käsittelemään eron melko nopeasti kuitenkin ja jatkoin eteen päin ihan hyvillä mielin. En kaivannut kyseistä ihmistä elämääni enää pätkääkään ja erossa oli ollut omat riitansa.
No, uusi elämä tuli tuoden mukana uusia asioita. Kului aikaa aina vain enemmän ja tottakai aina joskus tämä exäni tuli mieleeni samalla tuoden joitain muistoja mutta ei niinkään kovin usein. Sehän on normaalia, että joskus miettii entisiä rakkaita. Muita parisuhteita ei hänen jälkeen ole ollut.
Tämän vuoden keväästä alkaen on tapahtunut jotain outoa. Tämä kyseinen exä on ollut mielessäni hyvin usein ja silloin tällöin päivittäinkin olen miettinyt. Olen käynyt läpi syvällisesti ja tarkasti kaikkea, mitä meillä oli. En tunne häntä kohtaan mitään negatiivista vaikka edelleen tiedän syyt eroon. Ajatuksissa on ollut jopa että miltä mahtaisi nykyisin tuntua kysyä kuulumisia tai jopa tavata vaikka tiedän etten aijo häneen mitään kontaktia ottaa. Kuitenkin erosta on jo useita vuosia niin miksi olen yhtäkkiä alkanut ajatella näin ja miksi sitä ei ole ollut aijemmin? Tuntuu että hän on hyvin usein mielessä ja ajattelen hänestä jopa positiivisesti. Tämä on vaivannut jonkin aikaa. Onko kenelläkään muulla ollut samanlaisia ajatuksia ja mitä ajattelette ex rakkaistanne?
Niin ja vielä se että ajatuksissa on nyt käynyt myös kysymykset mitä hän nykyisin mahtaa minusta ajatella.
Elämä on täynnä outoutta.
Oudot ajatukset ensirakkaudesta
exmuistelija
0
148
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2792548Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001364- 1081241
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971178- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797