Venäjä S-400- ja S-500-hassuttaa USAta ja NATOa

Venäjä on antanut USAn ja NATOn tuhlata kaikessa rauhassa muka salaa Venäjän tietämättä satoja miljoonia tutkakehitystyöhön, jolla USA yritti saada Venäjää kiinni elektronisessa sodankäynnissä.

Juuri kun USA oli alkanut saada jotain valmista eli tutkan, joka havaitsee elektronisia EMI-signaaleja, Venäjä on kehittänyt S-400- ja S-500 -ilmatorjuntajärjestelmistä stealth-häiveversiot sekä "stealth-suojan".

Stealth-suoja piilottaa S-400- ja S-500 -ilmatorjuntajärjestelmien elektroniset signaalit, komentokeskuksen sekä ohjusalustat USAn ja NATOn uudelta tutkalta.
16151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Valkeakosken Tiltu uskoo, että Nato ja Venäjä ovat sodassa?

Muu ei voi selittää näitä hullunkiilto silmissä olevia kalustoesittelyjä?

Äänestä

YLEn, puolustusvoimien, Sauli Niinistön, Jantusen, Aron, sinun, Sanoma Oyn, CIAn, NATOn mielestä USA, NATO ja Venäjä ovat informaatiosodassa,

ja YLEn, Pentagonin, CIAn, Sauli Niinistön, Jantusen, Sanoma Oyn, NATOn mielestä kybersodassa.

Venäjä vaan voittaa varustelukilpailun. USA, NATO häviävät senkin kuten hävisivät ihan oikeat sodat Venäjälle Georgiassa, Syyriassa, Krimillä, Mustanmerellä, Itä-Ukrainassa.

Äänestä
  • Jaaha, onpa kummaa että hävisivät vaikka eivät ole edes sotineet...

    Äänestä

Aloittaja on ällistyttävän sekaisin tekniikan asioissa.

Äänestä

Venäjä pyörittää Usata ja Natoa miten lystää.

Usa ja Nato maat ähelsivät kymmenillä miljoonilla F-35:n tutkan kanssa.

Kun tutka oli valmis ja näki 450 kmn päähän, Venäjä paljasti FA PAK T-50:n tutkan, joka näkee yli 1000 kilometrin päähän ja maatutkat, jotka näkevät F-35:n 1250 kilometrin päästä.

Äänestä
  • Hienoa! Venäjällä on taas keksitty ihmeaseita! Uraa! Taisi vain unohtua, että maa on pallon muotoinen.

    Äänestä

Jep Usa tuhlasi omia ja Nato-maiden rahoja nimenomaan elektroniikkasignaaleja havaitsevaan sateliittitiedusteluun ja -tekniikkaan ja nyt koko touhu oli turhaa.

Äänestä

Jios nyt kerran uskot tuohon soopaasi niin eikös se ole kannaltasi vauin hyvä asia?

Miksi jatkat sitten jauhamista? Ei sinua kukaan usko kuitenkaan!

Äänestä

Ko. ohjukset eivät pure esimerkiksi F-35 häivehävittäjään, Raptoriin tai stealth-pommikoneeseen :)

Äänestä

Venäjän asevarustelustrategia on todella älykästä.

USA ja NATO yrittävät ja yrittävät ottaa Venäjän aseteknologiaa kiinni, mutta aina Venäjä on nopeampi, älykkäämpi ja kehittää uutta.

Äänestä
  • Uraa! Joka viikko pukkaa uutta ihmeasetta. Heti massatuotantoon, tuhansia sukellusveneitä, tankkeja ja ohjuspattereita!

    Tiedoksi, että tuo oli puhdasta sarkasmia.

    Äänestä

Aloittaja otat tärkeän asian esille. USAn ja NATOn SM- ja Patriot -ohjustorjntajärjestelmä on 70-80-luvun teknologiaa ja sellainen eignaalikimpou että sokeakin sen havaitsee.

Äänestä

Venäjä on koko ajan edellä. Ja sekös Usata, Natoa, Suomen natottajia vituttaa

Äänestä

Aloittaja on hullu kuin pullosta tullu!

...on ilmeisesti taas 'fiksummilla' tiltuilla kiire kun tämä apina on päästetty irti soittelemaan väliaikamusiikkia :)

Äänestä

Toi hassuttaminen ottaa Usan johdon kunnian päälle. Sen takia ne itkee nyt Syyrian saamia S-300:ia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TaasPiiitkääNenäää kirjoitti:

Venäjä on antanut USAn ja NATOn tuhlata kaikessa rauhassa muka salaa Venäjän tietämättä satoja miljoonia tutkakehitystyöhön, jolla USA yritti saada Venäjää kiinni elektronisessa sodankäynnissä.

Juuri kun USA oli alkanut saada jotain valmista eli tutkan, joka havaitsee elektronisia EMI-signaaleja, Venäjä on kehittänyt S-400- ja S-500 -ilmatorjuntajärjestelmistä stealth-häiveversiot sekä "stealth-suojan".

Stealth-suoja piilottaa S-400- ja S-500 -ilmatorjuntajärjestelmien elektroniset signaalit, komentokeskuksen sekä ohjusalustat USAn ja NATOn uudelta tutkalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu