Meillä suomalainen avioliitto,ei rekisteröity Tunisiassa,mies käännytettiin tunisiaan,ei saanut lupaa tänne ja nyt on avioerpprosessi kestänyt kuukausia,ei olla asuttu suomessa yhdessä moneen vuoteen,eikä nähty myös moneen vuoteen.silti saan odottaa eroa,ilmeisesti papereiden toimittamisessa ongelmaan miehelle,en silti halua odottaa ikuisesti ,oikeudesta vain sanotaan että nämä yleensä kestävät kauan,onko kellään kokemusta erosta ulkomaalaisen erityisesti tunisialaisen kanssa..
avioero tunisialaisesta
7
217
Vastaukset
- Jggbkigh
Jos ette ole pariin vuoteen asuneet yhdessä saat tietääkseni avioeron heti.
- Persuu
Sitä saa mitä tilaa!
- Bjhghnjk
Tämähän on ihan laissakin:
Avioero ilman harkinta-aikaa
Puolisot voidaan tuomita avioeroon ilman harkinta-aikaa, jos he ovat keskeytyksettä asuneet erillään viimeiset kaksi vuotta. Erillään asuminen tulee osoittaa esimerkiksi väestörekisteriotteella.- exexex
Meillä oli samanlainen tapaus, mutta kyllä avioeron sai ihan mutkattomasti kun oltiin asuttu kaksi vuotta erillään. Miestä ei tavoitettu kotimaastaan allekirjoitusta varten, mutta avioero myönnettiin siitä huolimatta. Ei ollut mitään ongelmia.
- Raaka__Watson
Yleensä avioero muslimeista tapahtuu siten että muslimien patja on parin metrin syvyydessä.
- Poispoispois
Haha miltä nyt mamupatjasta tuntuu. Kai nyt pienen muslimimulatin pyöräytit?
- tunis
ei ole lapsia ja ihan hyvältä tuntuu...uusi nuori arabi lohduttaa....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup665201Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1293787Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua483194Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652267Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4501974Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.771678- 631375
- 641306
- 2611107
- 471082