seuranhaku palvelut

Still_got_blues

Onko missään enään sellaista seuranhaku palvelua, jossa ei ole vain pikku huijareita tai olla vailla luottokortin numeroa. Tai rahastetaan joidenkien robottien avulla.

5

1818

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Von-Virtanen

      Lohjalla on kirppari missä myydään 1980-luvun Puhelinluetteloita, kokeile soittamalla Virtasille.

    • Parasneuvo

      On. Mitäs jos ihan livessä lähestyt toista ihmistä? Ei mene kuukausia ja rahaa hukkaan kun aina päädyt ulkonäkökeskeisesti johonkin vedättäjään.

      • josattuunäkemään

        Siinä hyvä neuvo. Eiku rohkeasti vain juttusille.


    • VideoChat

      Tuosta maksullisuudesta voi löytää hyviäkin puolia. Yleensä maksullisilla sivustoilla porukka on liikkeellä enemmän tositarkoituksella, kuin ilmaissivustoilla. Maksullisuudesta on hyvä kuitenkin huomioida se, että kannattaa valita sellainen sivusto, jossa on esim. kk maksu tai kertamaksu ja että saa ottaa itse yhteyttä suoraan muihin jäseniin. Ei missään nimessä kannata mennä sellaiseen lankaan, että alkaa maksamaan viestikohtaista hintaa. Silloin keskustelee tod.näk. botin kanssa.

      Täältä löytyy tietoa aiheesta ja hyvämaineisia sivustoja: https://www.asumaansuomeen.fi/ulkomaalaiset-naiset-etsivat-suomalaista-miesta/foreign-dating-forum-seuraa-suomesta-ja-maailmalta/ Yksi hyvä tapa saada varmuus sivuston luotettavuudesta ja siitä, että jäsenet ovat aitoja, on katsoa löytyykö sivustolta video chat ominaisuus. Botit nimittäin harvoin video chattailee.

    • Anonyymi

      Ja kannattaa myös muistaa, että pari kymppiä kuussa seuranhakusivustolle on pikku raha verrattuna niihin satasiin kun viet naisia treffeille tai niihin satasiin mitä menee johonkin baariin viinaan ym. Mieluummin sitä käyttää maksullista sivustoa ja saa rahalle vastinetta, kuin suorittaa hakuammuntaa jossain baarissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe