nettideittissä ? baarissa ?
mistä löysitte kumppaninne ?
treffittreff
231334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Työväenyhdistyksen tansseista syksyllä 1967.
ensimmäinen suudelma v.1967
olin 11v. poika 15v.
Baarissa pidetystä konsertista. Musiikki yhdistää :)
Netistä ja ikinä enää ala etsimään kumppania netistä.
Kuinka kauaan suhde kesti ?
Muutaman vuoden niin ja näin. eroomassa oltu tämän tästä.
Seuraava mies on harkittu pidemmän päälle ja katottu millanen on ja hänelläkin on aikaa seurailla millanen itse olen ,ettei tarvi katua puolin ja toisin.
Mä olin treffeillä toisen miehen kanssa, kun tapasin mieheni, joka oli tän treffikumppanin kaveri. Mies sanoi rakastuneensa heti ja olleensa todella ärsyyntynyt, että olin väärän miehen kanssa. Yritti koko illan suostutella mukaansa ja sanoi treffikumppanillenikin, että haluaa mut. Minä kuitenkin sanoin, että en todellakaan lähde treffeiltä toisen miehen mukaan. Treffit jäivät muutamiin, eikä kaverin kanssa tullut suhdetta.
Mies kai oli kuullut, etten enää treffaile ystäväänsä. Pari kuukautta mies lähetteli viestejä face kautta. Juteltiin niitä näitä elämästä ja kaikesta. Pikkuhiljaa huomasin, että mies halusi elämältä melko samoja asioita ja sai mut nauramaan.
Jossain vaiheessa huomasin, että chattailystämme oli tullut päivittäistä ja jos miestä ei näkynyt langoilla, olin pettynyt. Lupasin tavata hänet ja siitä asti ollaan oltu yhdessä.
Eli tavattiin kai baarissa ja netissä.
Työpaikan pihalta. Ihana mies.
Rouva Ratikka oli samassa opinahjossa Lontoossa. Entinen avovaimo ja suurin muista existä on löytynyt baarista. Yksi löytyi teininä kesätöistä, pari lomamatkalta ja yhden vanhemmat olivat äitini tuttuja. Sitten on ollut jotain tutun tuttuja ja moraalittomimpina vetoina kaksi kertaa yhden kaverini heila. Toinen oli sentään exä, mutta toinen vaihtoi kaverini minuun lennossa. Ihme, että ollaan edelleen kavereita. Tosin samainen kaverini on kerran vokotellut toisen kaverimme heilan.
no sulla muurahaisten pesä
Ei ole vielä löytynyt. En kyllä keksi, mistä etsisinkään.
en minäkään löytänyt
Ravintolasta, nainen iski minut ja sillä tiellä ollaan, eikä yhtään hassumpi ole...on jo naama aika tutuksi käynyt mutta mielellään kattelen edelleen.
Yllättäen Tinderistä.
Keskustelupalstalta. Mitään kumppania en ollut hakemassa. Ajattelin tutustua vain kaveriksi tai nk. nettituttavaksi, mutta lopulta päädyimmekin parisuhteeseen. :)
Oma elämäntilanne oli tuolloin pikkaisen sekaisin (aika yllättäin) ja elämän suunta avoinna. Kaipasin keskustelevia ihmisiä, paikkaa jonne sain purettua sen hetkistä pahaa oloa ja yksinäisyyttä. En kuitenkaan uskonut päätyväni suhteeseen saati löytäväni/saavani rakkautta osakseni. Että siellä joukossa olisi oikeasti joku josta tulisi enemmän, kuin keskustelukaveri palstalla.
Olen samaa mieltä kuin ennenkin...ravintolasta pokaamalla sain vaimonikin, netistä on turha etsiä...ne on niitä naisia joille ei tavallinen mies kelpaa.
niin on ,,voi niitä miehiä ei tavallinen nainen kelpaa,,
happy pancake sivulta. heti eka treffipartneri oli se kaikista ihanin. nyt ollaan tapailtu muutama kuukausi.
Töissähän tuo vastaan tuli, parikyt vuotta siitä alkaa olla :-)
Kaverini kainalosta. ;) Ei voinu typy vastustaa mua.
Sellasii ne naiset o.
Suomi24 deittipalstalta. Elämäni paras löytö.😊 Miehellä oli kuvaton profiili jossa oli vain pari täydellistä lausetta tavallisesta elämästä. Jokin teki vaikutuksen... Hän oli ainoa mies jolle kirjoitin minun aloitteesta. Minulla oli parikin kuvaa ja sain yhteydenottoja nopeasti kymmeniltä miehiltä. Muutaman tapasin treffeillä. Ei kiinnostanut... Mutta mieheni kanssa päädyimme ystävyyden kautta seksisuhteeseen ja sitä kautta parisuhteeseen. Aikuisia jo ollaan, niin ei ollut kiirettä.
Nykyisin on yhteinen talo, perhe, elämä. Kyllä vaan netistä voi helmiä löytää. Vieläkään en ole miehestäni mitään erityistä vikaa löytänyt ja olen umpirakastunut.
etsitään 3kk
Vuosi oli 1991 ja edelleen siis yhdessä...ravintolan baari tiskillä kohdattiin.