Miksi homous pelottaa

Olen pääkaupunkiseutulainen homo mutta en löydä kumppania. Olen monelle miehelle ja pojalle vain imuttaja tai persereikä:(

Jos joku haluaa vaihtaa ajatuksia ota muhun yhteyttä Fruittari.Valtteri miukumauku hotmail.com
7102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sinulla on sama ongelma kuin naisilla.
Millä perusteella joku valitaan parisuhteeseen, eikä pelkäksi hyödykkeeksi, voisi joku kertoa, joka on tällaisia ratkaisuja joutunut tekemään?

Äänestä

Homofobiastahan tässä on kyse. Miehiähän olisi vaikka kuinka paljon, mutta kumppania ei löydy. Monet eivät vain halua olla toisen miehen kanssa, kun patriarkaalinen yhteiskunta ei sitä suvaitse. Lisäksi jotkut miehet eivät ole oikeasti homoja vaan oikeasti anti-feministisiä misogyynejä, jotka vain esittävät homoa aiheuttaakseen naisille pahaa oloa. Tämä on taas yksi esimerkki siitä, miten suomalaista junttiyhteiskuntaa pitäisi kehittää suvaitsevampaan, eurooppalaisempaan suuntaan. Jokaisella pitäisi olla oikeus löytää sellainen kumppani jonka itse haluaa, riippumatta muiden ennakkoluuloista.

Äänestä
  • On se aivan kamalaa homofobiaa, että heteroseksuaali ei halua homostella.

    " Jokaisella pitäisi olla oikeus löytää sellainen kumppani jonka itse haluaa, riippumatta muiden ennakkoluuloista. "

    Minäkin haluan Miss Suomen, mutta sinun oikeutesi ei tarkoita, että heteron on pakko suostua homostelemaan tai Miss Suomen minun rakastajattereksi.

    Äänestä

SAANKO TULLA IMEMÄÄN !!!

Äänestä

mutta se on niin ,että monet Hintit ovat varustettu hullunkatseella ei kai kukaan hullun kassa mee hinttailee

Äänestä

Homot = Ei kiinnosta ketään, tuovat vain itseään liikaa julki.

Sama uskonnoissa.

Siinä vastaus.
Löydä kaltaisesi ilman, että mainostat sitä.

Äänestä

Toisen miehen lähestyminen tuntuu tosi oudolta..

Vois ne homot tuoda ruusuja tai suklaarasian ennenkuin yrittää mun kololle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fruittari.Valtteri kirjoitti:

Olen pääkaupunkiseutulainen homo mutta en löydä kumppania. Olen monelle miehelle ja pojalle vain imuttaja tai persereikä:(

Jos joku haluaa vaihtaa ajatuksia ota muhun yhteyttä Fruittari.Valtteri miukumauku hotmail.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu