Vaihtakaa osia

Monet suhteessa kauemmin olleet naiset valittaa että miehellä on maha hiukan kasvanut tai ei jaksa tyydyttää enää tarpeita niin usein ja hyvin, täytyy vissiin pistää ukko vaihtoon tai hommata salasuhde että saa edes kunnon seksiä...Onko näillä naisilla tullut mieleen että jos kävelisikin itse siihen peilin eteen niin mitä näkisi, jospa naisena et enää kiihota miestäsi että sinusta löytyykin syy eikä miehestäsi. On varmasti miehiä jotka ovat "ukottuneet" mutta ei kaikki naisetkaan kovin hääviltä näytä. Jokaisen naaman takaa löytyy ainakin yksi syy vähään tai seksittömään suhteeseen. Jos toinen turpoaa eikä välitä miltä näyttää ei kannata ihmetellä jos peiton heilunta vähenee tai loppuu. Hyvä esimerkki löytyy tuttavapiiristäni. Joten naiset vaihtakaa asennetta peilin edessä, minäkin joskus muutin asennetta päässäni naistani kohtaan ja seksi palasi suhteeseen tauon jälkeen.
13185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Katsottu on ja vertailtu kakkoseen en näe eroa ei kumpikaan ole kauniimpi tai rumempi. Mitähän se ukko näkee siinä? Tosin hienoja poseeraus kuvia otattanut ja ukko niitä nuoleskelee tämän Tästä. Pitää .minunkin asettua tuollaisiin asentoihin ja otattaa kuvia saa ukko nuoleskella.

Äänestä

Ulkonäköön tuijottaminen on saanut kohtuuttoman painoarvon vakiintuneessa parisuhteessa.

Tutustumiseen ja suhteen syntymiseen se toki vaikuttaa mutta suhteen vakiinnuttua sen merkitys vähenee kunhan ulkonäkö pysyy likimain kohtuudessa.
Runsas, velttona löllyvä läski tuskin innostaa ketään mutta melkoisen pönäkkä saa olla jos suhteen perusteet ovat kunnossa.

Mottoni: Parasta huomaavaisuutta kumppaniaan kohtaan on omasta kunnostaan ja tervedestään huolehtiminen!

Äänestä

No jos mennään juupas eipäs väittelyyn ja otetaan timmi 45 v nainen ja mies, on mies paremman näköinen, koska rypyt tai harmaa eivät rumenna samalla tavalla miehen, kuin naisen naamaa, eikä miehellä ala rinnat riippumaan tai vatsaan tule raskausarpia synnytyksistä.

Loppupeleissä tuo on kuitenkin hyvin yksilöllistä. Miehille kuitenkin sallitaan usein helpommin ylipaino kuin naisille. Itsestään huolehtiminen on parasta parisuhteesta huolehtimista.

Äänestä

Olen katsonut peiliin ja kysynyt mieheltäkin mitä minun pitäisi tehdä että seksiä saisi edes kuukausittain. Vika ei kuulemma ole minussa, olen edelleen nätti ja viehättävä. Ei sitten. Joku päivä tai yö vielä menen ja hankin itselleni rakastajan.

1Äänestä
  • Huvittaa kun valitetaan että ei saa kun kerran pari kuussa...minä saan pari kolme kertaa vuodessa ja minäkin totean että nyt saa riittää. Hankin vakipanon. Sitten ei tarvii muijan antaa sitä säälipanoakaan enää.

    Äänestä

Numerot+numeroina+mutta+niiden+suhteellisuus.Mainitsin+vaimolleni+taannoin,+ettei+mielestäni+ole+paha+jos+miehen+paino+nousee+50:ssä+vuodessa+pari+kiloa.Hänen+kommenttinsa+oli+"kilot+pysyy,+mitat+muuttuu".+On+jopa+oikeassakin.50-vuotta+sitten+oli+treenipainoni+n.+85kg.+Nostin+82,5kg+sarjassa.+Vyötäröni+oli+mittapuvun+tilauksen+yhteydessä+78cm.Nyt+panoni+liikkuu+tasolla+86+-+87kg+ja+rasvani+on+16%.+Miesten+alue+10+-+20%.Ikävä+totuus+on+se,+että+viime+vuosina+olen+menettänyt+lihasta+1kg/vuosi.Samalla+rasva%:lla+olen+enimmilläni+painanut+93kg.Vaimoni+paino+kahden+synnytyksen+jälkeen+oli+52kg.+Pysyi+siinä+kunnes+lääkäri+määräsi+hankkimaan+ihon+alle+laardia.+Nuosu+pysähtyi+alle+60kg:oon.Prosentuaalisesti+vaimoni+paino+on+noussut+11+-+15%+kun+taas+oman+painoni+nousu+on+n.+1+-+3%.+Silti+mitat+ovat+muuttuneet+vuosikymmenten+takaiseen+nähden+vaikka+harrastukseni+hidastaakin+muutosta.Mielestäni+asian+ydin+on+se,+ettei+ulkonäön+yksityiskohdat+ratkaise+haluttavuutta+vaan+kokonaispersoona+ja+parisuhteen+muut+perustekijät.Tosin,+jos+kumppani+repsahtai+pahasti+niin+se+vaikuttaisi+väistämättä.+Ei+seuraus+vaan+se,+että+laskee+sen+tapahtumaan.Mainittakoon,+että+vaimoni+kannustaa+minua+varauksettomasti+harrastuksessani+ja+minä+puolestani+kunnioitan+hänen+asennettaan+itsestään+huolehtimisessa.

1Äänestä
  • Miten ihmeessä voit tietää tuollaiset asiat tuollaisella tarkkuudella. Oletko oikeasti mies?

    Äänestä

  • Imjustwondering kirjoitti:

    Miten ihmeessä voit tietää tuollaiset asiat tuollaisella tarkkuudella. Oletko oikeasti mies?

    Mikä tuossa on ihmeellistä?
    Tietenkin, jos epäilset minua naiseksi niin kilpailu olumpianostoissa 82,5kg sarjassa saattaa herättää epäilyjä.

    Käyn kerran vuodessa kehonkoostumusanalyysissä samassa paikassa, samassa laitteessa. Tuloste on erittäin analyyttinen.
    Vaimoni osalta kyse on aivan tavallisesta kummankin kiinnostuksesta itseensä ja kumppaniin.

    Äänestä

Tulihan tuota oltua neljän lapsen jälkeen ihannemitoissa vuosia, niin että miehet vihelteli, kun rullaluistellen katuja tuli mentyä. Sitten oli kaikkea hirmusti liikaa. Rankka työ, parisuhde eron partaalla, ukko vain huusi ja raivosi kaiket päivät, lapsista huolentiminen, vanhemman kuolema, hirveästi liikuntaa ja lopulta kunnon böönaut. Ei meinannut pariin vuoteen ymmärtää, ettei liikuntaa voi juuri harrastaa kun menee yöunet. Tuskainen taistelu vuosia ja loppuviimein niin ihanassa tilanteessa, että työn lisäksi jaksaa lenkkeillä ja ihana uusi parisuhde. Böönautti siis toi kilot ja aineenvaihduntahäiriöt tullessaan. (tai sitten se oli toisinpäin)Minulle joka olin aina liikkunut, kuntoilu elämäntapana, ahkera siivooja, innokas tekemään kaikkea. Nyt muuttuneena taas pikkuhiljaa kohottaa kuntoaan, mutta kilot on vieläkin. Peiliinkin on katsottu kyllä.

Äänestä

Miten nuo monet miehet möhömahoineen kuvittelevat, että naiset heistä kiinnostuisivat ja vielä ikäistään nuoremmat. Katsoisivat möhömahat peiliin, edes siihen toisen peiliin.

Äänestä
  • Ai miehet ei nappaa, entäs ne naiset joilla reppu roikkuu ja perse vastaa kahden normaalivartaloisen naisen peppua...ei kannata ihmetellä jos ei miestä kiinnosta.

    Äänestä

Samaa mieltä. Jos nainen hoikistuu ja mies ei niin sama juttu. Kuka sitä kaljamahaista äijää haluaa katsella. Ootteko muuten huomanneet, että monilla suht muuten laihoillakin yli kolmivktosilla miehillä on jo alkava kaljamaha.

Äänestä

Olen joskus salilla maininnut, että hyväkuntoinen nainen on haasteellinen elinkumppani. Kommentit ovat vaihdellet.
Muutama femina on todennut miehensä kuntoiluharrastuksesta mutta useimmat kommentit ovat vältteleviä.
Sen selkä on vähän huono. Se harrastaa auton kustomointia. Ei se ehdi kun on vuorotyössä. Yksi sanoi reilusti: Se tykkää pullosta enemmän kuin minusta. Ero oli vireillä.

Mielestäni kunnon ja terveyden hoitaminen aiheuttaa jonkin tason tarvetta toisellekin osapuolelle ainakin sen sektorin miettimiseen. En tarkoita välttämättä rehkimistä jos siitä ei pidä mutta terveelliset elämäntavat eivät ole rasittavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin_onnistuu kirjoitti:

Monet suhteessa kauemmin olleet naiset valittaa että miehellä on maha hiukan kasvanut tai ei jaksa tyydyttää enää tarpeita niin usein ja hyvin, täytyy vissiin pistää ukko vaihtoon tai hommata salasuhde että saa edes kunnon seksiä...Onko näillä naisilla tullut mieleen että jos kävelisikin itse siihen peilin eteen niin mitä näkisi, jospa naisena et enää kiihota miestäsi että sinusta löytyykin syy eikä miehestäsi. On varmasti miehiä jotka ovat "ukottuneet" mutta ei kaikki naisetkaan kovin hääviltä näytä. Jokaisen naaman takaa löytyy ainakin yksi syy vähään tai seksittömään suhteeseen. Jos toinen turpoaa eikä välitä miltä näyttää ei kannata ihmetellä jos peiton heilunta vähenee tai loppuu. Hyvä esimerkki löytyy tuttavapiiristäni. Joten naiset vaihtakaa asennetta peilin edessä, minäkin joskus muutin asennetta päässäni naistani kohtaan ja seksi palasi suhteeseen tauon jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu